Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Ložnicové inspiraceÚvodník: Třetinu svého života stráví člověk spánkem, takže vybavení ložnice by nám mělo „sednout“ jako ulité. K ujasnění si vlastních představ a jejich rozvíjení nám pomůže knížka 101 LOŽNICE autorky Julie Savillové.

Článek:

 

 

Váhání nad výběrem látek, doplňků a nábytku se může stát noční můrou, pokud nemáme dobře vyvinutý vkus, smysl pro barevnou kompozici a souhru materiálů. Prevenci proti takovým stavům deprese představuje knížka, která vyšla v nakladatelství Columbus: 101 LOŽNICE. I přes malý rozměr zajišťuje knížka bohatý obrazový exkurs do světa ložnic, komentovaný popisem každé předváděné ložnice, možnými dalšími kombinacemi a radami pro skloubení praktičnosti a estetičnosti v pokoji určeném spánku.

Ukázky ložnic rozděluje kniha podle stylů: pokochat se můžeme Klasikou, Modernou, Nekonvenčním stylem i Venkovskými inspiracemi, pro kreativnější osoby jsou pak určeny ložnice Nápadité a pro praktiky Úsporné. Najdete zde skutečně mnoho pestrých nápadů, a tak si vybere každý „tu svou“.

Nepředstavujme si však knihu 101 LOŽNICE jako manuálem, kterak opravit skříň, či přelakovat okna. Je určena lidem, kteří se chystají zařizovat či inovovat své bydlení a hledají inspiraci. Texty psala odborná ruka, ale vzhledem ke své úspornosti se nedají označit za stěžejní. Dominujícím znakem knihy se stávají tedy fotografie, které nám pomohou ujasnit představu, bohužel nás však nedovedou k funkčnímu sestavení kompletní ložnice.

Název knihy: 101 LOŽNICE

Autorka: Julia Savillová, překlad: K.Orlová

Vydalo nakladatelství Columbus

Zdroj fotografie: www.knihy-columbus.cz14.05.2006 - Michaela Wilhelmová