Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Dlouhý konečně zaškrtí VondráčkovouÚvodník: Na Hradě se letos premiérově objeví rodinná tragedie Othello, vrátí se úspěšný Večer tříkrálový a Kupec benátský.

Článek: Pod režijní taktovkou Petra Kracika, ředitele Divadla pod Palmovkou, si žárlivého mouřenína Othella zahraje Michal Dlouhý v alternaci s Martinem Zahálkou, Desdemonu ztvární Lucie Vondráčková a Zuzana Vejvodová, v úloze intrikána Jaga se představí Oldřich Navrátil, který svou roli utáhne sám, bez alternace. Diváci dále mohou tleskat i Vladimíru Brabcovi, Janům Frejovi, Teplému a Révaiovi, Ondřeji Kavanovi, Barboře Munzarové, Zuzaně Slavíkové a dalším. Premiéra tragického příběhu o velké lásce, ale i zhoubné žárlivosti, se uskuteční 21. června 2006. Pak bude následovat série představení do 4. července.

6. července nastoupí Kupec benátský v režii Romana Poláka. Loni se na Hradě pouze mihl, letos budou mít diváci možnost vidět Bolka Polívku v roli židovského lichváře Shylocka a jeho dceru Annu v úloze Jessiky až do 22. července. V příběhu o spravedlnosti a křivdě, o slitování a soucitu, o pochopení lidské odlišnosti se dále představí Marián Miezga, Jan Přeučil, Marián Zednikovič a další.

Od 24. července se vrátí loňská výtečně obsazená komedie Večer tříkrálový s Jiřím Langmajerem, Lindou Rybovou, Miroslavem Táborským, Jitkou Schneiderovou, Janem Vlasákem a dalšími známými herci.

Letos proběhnou shakespearovské slavnosti také v Brně a Bratislavě. Slovenská část uvede novou inscenaci Jak se vám líbí, v níž se v režii Emila Horvátha představí Marián Labuda, Ladislav Hampl, Martin Dejdar, sestry Norisovy a Miroslav Noga. Představení se bude hrát v Bratislavě a v Brně, do Prahy se přestěhuje v příštím roce.

V tomto roce organizátoři mysleli i na mlsné jazýčky návštěvníků. Na vstupenku se poskytuje 20%ní sleva v nově otevřené restauraci Vikárka, známá především z pravidelných návštěv spisovatele S. Čecha, jenž tu promýšlel fantastické příběhy pana Broučka. Kromě jedinečného ducha legendární hradní restaurace vám tu příjemná obsluha nabídne vybrané menu, inspirované lahůdkami staročeské kuchyně. Pro jistotu si místa rezervujte předem.

Již tradičně LSS doprovází 3. ročník Maximální fotografie. PPF představí cyklus New York – Pompeje fotografa Jana Lukase. Prezentace 26 fotografií nabídne návštěvníkům jižních zahrad Pražského hradu – Rajské a Na Valech unikátní zpestření. Vstup je zdarma.

Vstupenky se v předprodeji objevily již 15. května v síti Ticketpro. Stojí jako vloni 250, 400 a 590 korun. Zbylé vstupenky je možné zakoupit i v den představení v pokladně v Purkrabství.

Zdroj fotografií: archiv autorky12.06.2006 - Jindřiška Kodíčková