Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Léto? Sudoku!Úvodník: Jedete k moři? Budete trávit dovolenou u vodní nádrže? Posíláte děti k babičce a chcete si užít doma klidu? Čeká vás dlouhá cesta? Ať tak či onak, je tu pro vás další SUDOKU.

Článek: Luboš Bokšefl, který je čtenářům Rozhledny znám svou vysokou produkcí hlavolamů a hádanek, sestavil novou publikaci plnou číselných rébusů. Je určena speciálně na léto, díky malému formátu knížečky se vám totiž vejde nejen do batohu, ale i slečnám do kabelky. 201 rébusů sudoku, kakuro, killer sudoko a puzzle sudoku představují zábavu, která procvičí vaše mozkové závity a zároveň ukrátí chvíle opalováni na pláži, či na dlouhé cestě nebo letu. Hlavolamy objevíte rozděleny nejen dle druhů, ale také dle obtížnosti. A když nevíte jak dál? Stačí nakouknout na konec knížky a nechat se „inspirovat“ výsledky. Pokud nevíte, jaké rozdílnosti v sobě skýtá kakuro či sudoku, doporučuji se podívat na anotaci předchozí sudokářské publikace - klikni

Nakladatelství Dokořán, ve kterém knížka vychází, reaguje na trend, jenž nyní ovládá celý svět. Číselné doplňování si oblíbilo větší množství lidí, než u předchozích doplňovaček. Knim jste totiž většinou potřebovali mít buď velký přehled a dostatečnou slovní zásobu, nebo vynikající obrazotvornost. Nyní stačí trocha kombinací a logiky a snazší sudoku zdolá každý.

Pro soutěžní typy nabízí kniha SUDOKU PRO KAŽDÉHO NA LÉTO i jeden rébus, s nímž mohou vyhrát knižní publikaci z výše jmenovaného nakladatelství. Autoři nezapomněli ani na kreativce – prázdnou stránku na konci knížky věnovali vašemu vlastnímu rébusu.

200+1 Sudoku pro každého na léto, sestavil L.Bokšefl, vyd.nakladatelství Dokořán
Zdroj fotografie: www.dokoran.cz10.07.2006 - Michaela Wilhelmová