Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Příběhy zrození lákajíÚvodník: Agilní galerie La Femme dává možnost nejen umělcům s jménem, ale objevuje i nové talenty a prezentuje je ve svých prostorách. Na poslední letošní prázdninové výstavě se představí mladý umělec Daniel Krejbich. .

Článek:
Malíř a grafik Daniel Krejbich ( * 1969) původně absolvoval architekturu na ČVUT v Praze, poté v letech 1992–94 studoval kresbu u prof. Borise Jirků na V&SUP. Velmi brzy zaujal malbami, v nichž svérázným způsobem propojuje reálný svět s emotivním chvěním.
S oblibou tvoří cykly obrazů, které vyprávějí vesměs klasický příběh zrození života. Za zmínku stojí cyklus „Příběh květiny“, jenž letos namaloval právě na sympoziu v Canet v Jižní Francii. Příběh květiny, zajímavě zvládnutá, téměř sterilně objektově řešená kompozice odkazuje k jeho povolání architekta. Prostor je velkoryse pokryt strohými šikminami vrhající neúprosné stíny, mezi nimi zpočátku nesměle a skromně, později s akcentem života víří tanec zrození abstraktní květina. Její oblé, vyvíjející se tvary kontrastují s neměnným plotem. Náklonností k výraznému, ale nezvyklému barevnému řešení vzdává poctu svému učiteli B. Jirků, který rovněž smáčí štětec do expresívní, trochu temné, palety.

Krejbich se letos v červnu účastnil výtvarného projektu „Jižní Francie očima českých výtvarníků“ a také zastupoval Galerii La Femme na ART Prague 2006. Zúčastnil se i 4. mezinárodního bienále výtvarného umění v Madridu.

Výstava Daniel Krejbich – Příběhy v Galerie La Femme se pro veřejnost otevře 23.srpna a potrvá do 5. září.

Zdroj obrázků: La Femme


22.08.2006 - Jindřiška Kodíčková