Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Elegantní pomsta TopolánkovéÚvodník: Zabije patrně dvě mouchy jednou ranou, a to doslova a bez emocí.

Článek:

Paní Topolánková, zvaná ostravská Hillary, tento přídomek nenosí nadarmo. Nejenže pomohla manželovi do čela ODS, ale dokáže v tisku prezentovanou toleranci ve skutečnosti dovést do krystalicky děsivé podoby.
Když se veřejně začal bulvárním tiskem protahovat velice přátelský vztah pana Topolánka k atraktivní kolegyni Talmanové, zcela jistě naštvaná Topolánková zamáčkla slzu, zapomněla na hysterické scény zhrzených manželek a jala se kamenně jednat. Veřejně ocenila krásu i inteligenci sokyně, opět podtrhla toleranci v manželství. Přestože se netajila láskou k politice a svým směřováním do Senátu, zrovna jako na zavolanou se ozvala J. Bobošíková s nabídkou kandidatury v Ostravě. Paní Topolánková rozhodně není hloupá a nabídku přijala. &Skodolibě ďábelské dílo nabylo zřetelných obrysů. Senátorské křeslo se viditelně přiblížilo.

Tokající předseda ODS si ničeho nevšiml, s rozpaky musel veřejně přiznat, že o kandidatuře své manželky za jinou stranu neměl tušení. V druhé rovině se jistě začne odvíjet příběh značně napínavý s nejistou budoucností. Je možné, že překvapený senátor Balabán souboj neustojí. Na straně Topolánkové bude známé jméno evokující ODS, jistě dostane hlasy žen (fandící jí z různých důvodů). Hněv spolustraníků ale již nyní nese pan předseda, určitě mu kauza neprospěje v následujícím, pro něho politicky klíčovém období. Patrně to není prvoplán, ale souhrou okolností paní Topolánková možná usedne v senátorském křesle dříve, než sama doufala a zároveň elegantním způsobem klepne přes prsty svého (asi) záletného manžela. Pod ním se naopak křeslo může bouřlivě kymácet.


Je vidět, že s ženami se musí do budoucna počítat, kalkulovat umějí dobře. A pan Topolánek může přemýšlet, zda neměl raději více času věnovat přesvědčování manželky o správnosti své cesty. Pak by nemusela kandidovat v konkurenční Politice 21. Topolánková pouze ke svému prospěchu využila situace, pod kterou se většina žen hroutí. S jakou elegancí a lehkostí to učinila, je obdivuhodné.18.08.2006 - Jindřiška Kodíčková