Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Anděl zkázyÚvodník: Možná, že to sama smrt je tím zavrženým andělem, který přichází, aby nás obral o to nejcennější.

Článek:

Hlavní hrdinka románu Roberta Craise „Anděl zkázy“ Carol Starkeyová si to uvědomuje víc než jiní, snad i proto, že sama na pár okamžiků přišla o život a když se posléze přece jen vrátila zpátky, nic nebylo jako dřív.

Carol kdysi pracovala v týmu pyrotechniků a patřila k těm nejlepším. Ovšem jen do doby, než při jedné nepovedené akci přišla o přítele a skoro i o vlastní život. Uplynuly tři roky, ale Carol i přes vnější hrubost a vyrovnanost je stále tou nevyrovnanou a usouženou ženou, jež žije jen svou minulostí a přítomnost odmítá přijmout. Nemůže zapomenout – a možná ani nechce. Už nepatří mezi pyrotechniky, pracuje jako detektiv a jako taková je přiřazena k případu, kdy umírá její bývalý kolega Charlie Riggio. Zprvu nepochopitelný případ brzy začíná mít zcela jasné obrysy, které svou obludností vylekají nejen Carol, ale i její bezprostřední nadřízené: Bomba, při které Charlie přišel o život, byla odpálena dálkovým ovládáním, tím pádem Charlieho smrt nebyla nehoda, ale záměr.

Z Washingtonu přijíždí tajný agent Jack Pell, který po počátečním vpádu do zaběhané rutiny přinutí Carol, aby s ním spolupracovala. Carol odmítá, cítí se uražená, ale posléze ke svému úžasu poznává, že Joe je možná tím, kdo jí konečně pomůže znovu najít cestu k životu.

Carol chce však za každou cenu zjistit pravdu o Charlieho smrti a tím vydává svůj život znovu do rukou „anděla zkázy“, hazarduje s ním i s nově objevenými city, o nichž si myslela, že v ní navždy zemřely před třemi lety společně s přítelem.

Thriller „Anděl zkázy“ je psán svižně, má tempo, dost napětí na to, aby vás udržel v pohotovosti od prvních stránek až do těch posledních, takže se k němu určitě rádi vrátíte i po letech. Carol, ač drsná a někdy až šokující svou krutou otevřeností, je ve skutečnosti jen ženou, bezbranou, osamělou, toužící po pochopení a něze. Při rozhodujícím střetnutí však v sobě i přes to všechno najde dost sil, aby se postavila protivníkovi daleko silnějšímu, samotné smrti.

Zdroj fotografie: www.metafora.cz22.10.2006 - Radka Zadinová