Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Geňa a Suchoš vědí, jak na toÚvodník: Tvrdí, že chytrost nejsou žádné čáry a dokonce se zabývají genetikou, křížením včely a prasete. Že nevěříte? Chyba! Už dokonce vědí, co vznikne. Odpověď najdete na konci článku.

Článek:Známá dvojice komiků Michal Suchánek a Richard Genzer patří mezi kultovní postavy české zábavy. Diváka poutají a baví především satirickým verbálním humorem, v podobě svižných dialogů, vtipných monologů, nepostradatelných poučných přednášek a ukázek z deníčků. Tedy tím, co odpovídá českému naturelu. Že je jejich studnice smíchu dosud nevyčerpaná a musíme doufat, že i nevyčerpatelná, dokazuje nová kniha Chytrost nejsou žádné čáry.
A jak psát o knize, která mluví sama za sebe? Tak asi skromnou ukázkou toho, čím by se potencionální čtenář mohl navnadit.

Poradí důchodcům, kteří si chtějí v autobuse sednout, aby se stali řidiči MHD. Pobavíte se nad zápisky z deníčku M. Suchánka, který si vedl v průběhu fotbalového mistrovství Evropy v Portugalsku. Nebo nad zbytky ohořelých zápisů Genzera, jež byly objeveny ve vyhořelém kulturním domě v Litoměřicích, kde měl vystupovat s Lucií Bílou, dokonce s ní mohl sdílet společnou šatnu. Té radosti se ale bohužel nedočkal. A na závěr jednu reklamu na kuřata: „ Ahoj děti, já jsem prasátko. Jsem ošklivé, jsem špinavé a nemyji se. Moje maso je moc tlusté, a proto není dobré. Nejezte mě.***** Ahoj děti, já jsem kravička. Jsem sice hezká a čistotná, ale moje maso je hodně tuhé. A pozor, když mě sníte, tak už vám nebudu moci dát tolik potřebné, zdravé mlíčko ( a o čokoládě Milka ani nemluvě, pozn. autorky). Nejezte mě.***** Jezte kuřata, jsou úplně blbý.“

Myslím, že v nejlepším se má přestat - a ponechat tak čtenářům též prostor na četbu. Dávkujte ji ale přiměřeně, protože čtyři z pěti čtenářů se již umlátili smíchy.

Odpověď na úvodní vědeckou záhadu: Křížením včely a prasete vznikne malý český člověk. Pracovitý, ale svině.

Knihu Michala Suchánka a Richarda Genzera Chytrost nejsou žádné čáry vydalo nakladatelství XYZ v roce 2006.

Zdroj fotografie knihy: www.xyz-knihy.cz

Michal Suchánek a Richard Genzer na křestu knihy:

Zdroj fotografií: archiv autorky02.11.2006 - Jindřiška Kodíčková