Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zaručená vánoční romantika? S Kate Winslet!Úvodník: Pokud jste alespoň trochu patetičtí, čerstvě zamilovaní, chcete si jít do kina pobrečet, nebo máte prostě náladu na vánoční sentimentální film, pak jednozančně vyražte na Prázdniny Nancy Meyers. Zápletka filmu je vcelku jednoduchá (avšak zcela filmová)- dvě ženy středního věku mají milostné potíže, které se rozhodnou vyřešit tím, že si na krátkou dobu vymění své domy a tím i na krátkou dobu životy. Může jim to však pomoct?

Článek:

Svět filmu je méně či více odlišný od světa běžného. Lidé na stříbrném plátně nosí dokonale padnoucí oblečení, mají vždy dokonalé vlasy, krásně se usmívají, a i když to s nimi zpočátku třeba nevypadá nejlépe, téměř vždy se dočkají happyendu. Pro hrdiny romantických snímků tohle pravidlo platí dvojnásob. Přesto v čase Vánoc přijde nějaká ta pohádka obvykle k chuti.

Prázdniny jsou skutečnou vánoční pohádkou, kterou je třeba také jako pohádku chápat. Máte sklony k sarkasmu? Tak je pro jednou nechte doma a film si tak užijete.

Iris (Kate Winslet) je celkem úspěšná, hezká žena, pracující pro noviny. Mohla by být spokojená, ale podle hesla "Za vším hledej muže", tomu tak není. Místo krásných svátků, prožitých po boku milovaného Jaspera (Rufus Sewell), se může těšit jen na další probrečené noci.

Amanda (Cameron Diaz) má také problém s pláčem, jenže spíš opačného rázu. Zapomněla plakat a dokonce i když se rozchází se svým manželem Ethanem (Edward Burns), neukápne jí ani slzička. Usoudí ale, že potřebuje prázdniny.

Iris a Amanda si tak na 14 dní vymění své domy a s nimi i vše, co k nim patří. A protože o Vánocích se dějou zázraky, obě ženy znovu nalézají ztracený optimismus, když potkávají Grahama (Jud Law) a Milese (Jack Black).

Všichni herci v titulních rolích plní své role s maximální přesvědčivostí a působí nesmírně autenticky, téměř jako by byli našim životům mnohem blíž, než se zdá.

I když film místy působí snad až přehnaně pateticky, milovníkům romantických snímků jistě udělá radost. A před Vánoci vás správně naladí na nadcházející svátky. Vypráví příběh vcelku obyčejných lidí, který se (možná) nikdy nestal, to ale neznamená, že se o něčem podobném nemůžeme zasnít. A před Vánoci je na to ten správný čas.

Premiéra filmu v ČR: 21.12.2006

Film USA, 2006

Režie: Nancy Meyers

Scénář: Nancy Meyers

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, Eli Wallach, Rufus Sewell, Edward Burns, Shannyn Sossamon

Na oficiálních stránkách filmu se můžete podívat například na trailer.


Zdroj fotografií: yahoo.com


22.12.2006 - Pavla Králová