Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Co MU dát pod stromeček?Úvodník: Jak vybrat to pravé a nestřelit vedle...

Článek:

Má-li váš partner koníčky, máte vyhráno. Baví ho lepit tanky, nebo je náruživým hráčem kulečníku? Nejprve doma prohledejte místo, kam předměty svého zájmu uklízí. Všimněte si, co již má, aby jste se vyhnula duplicitě dárku s tím, co již vlastní. Mnohdy můžete nad rozloženými věcmi také poznat, jaký má muž vkus a řídit se stylem, který sbírá.

Poté máte dvě možnosti. Buď kontaktujte některého z kamarádů vašeho přítele, nebo zajděte do specializované prodejny a pokuste se koupit dárek sama. Při výběru „přítele na telefonu“ se snažte vybrat takového, který má podobné koníčky. Mnohdy je kvůli svým zálibám muž i předmětem lehkého dobírání si ze strany svých kamarádů – takovému známému nevolejte, možná by se vysmál i vám. Zamíříte-li do specializované prodejny, pokuste se (třeba na internetu) ujasnit si základní terminologii oboru. Prodavači řekněte na rovinu, že jen sháníte vánoční prezent pro přítele, který má doma zhruba „to a to“.
Až se budete vítězoslavně vracet domů s těžko sehnaným balíčkem v podpaží, pamatujte i na moment překvapení. Chcete-li obdarovat milého například golfovou holí, nebalte jí přiléhavě, aby bylo na první pohled znát, co dárek obsahuje. To není žádné překvapení. Krabicí či zformovaným papírem dejte daru, který má specifický tvar, jiné obrysy. To teprve bude váš partner koukat!

Co s muži, kteří koníčky nemají, popřípadě se jedná o záliby, které žádné materiální zajištění nepotřebují? Je-li dobrodruh a akční člověk, sáhněte po dárku co nejoriginálnějším – může jít třeba o výcvik a seskok padákem, nebo kupte extrémnější víkendový zájezd (mořský kajak tec.) – samozřejmě pro oba. Pozorujte, co se přítelovi líbí. Jděte na procházku do města a občas nakoukněte do výlohy. Muž se často vyjádří: „To je hnus,“ anebo „To bych chtěl.“ Vyřkne-li druhou možnost, kupte to. Chodí na fotbal? Kupte mu permanentku, bude se po utkání chlubit i v hospodě, jakou má doma dobrou ženušku.

Mějte také na paměti, že zatímco většina žen z čiře praktických dárků pod stromkem radost nemá, muži vnímají praktičnost jinak. Zatímco mixér většinu z nás nepotěší, neboť nám naznačuje, že patříme k plotně, muže dobrá vrtačka často nadchne. Myslete při vybírání dárku empaticky, nebojte se poradit se známými a výběr určitě dobře dopadne…

Zdroj obrázku: images.quizilla.com/L/ladyoftheforest19.12.2006 - Michaela Wilhelmová