Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jak získat gothic look?Úvodník: Pod pojmem gothic look si většina představí temně nalíčenou dívku. Tento vzhled je ovšem založen na kontrastu barev černé a bílé.

Článek: Samotné líčení vychází ze základu, kdy tvář má porcelánově světlou barvu a ke zvýraznění očí a rtů sáhneme po barvách tmavých.
Nejprve sjednotíme barvu pleti vhodným make-upem. Volíme co nejsvětlejší odstín a poté naneseme pudr stejné barvy. V tomto případě můžeme použít i bílý, ale zacházíme s ním opatrně a na tváři vytvoříme jen jemný poprašek.
Oči nejprve zvýrazníme tmavými stíny. Můžeme zvolit buď úplně černé anebo použijeme tmavé odstíny fialové, modré nebo zelené. Pomocí tužky nebo tekutých linek zvýrazníme kontury očí. Na závěr nemůže chybět řasenka, která je opět v barvě černé.
Přejdeme ke rtům. Pro dokonalý gothic look naneseme fialovo-černou rtěnku nebo jiné tmavé barvy. Pokud volíte střízlivější gothic vzhled, nechte rty bez barvy. I zde samozřejmě platí pravidlo – buď výrazně nalíčené oči, a nebo rty, nikdy však obojí.
 
Co se týká vlasů, tak ty „gothické“ mají nejčastěji barvu černou. Existuje varianta bez ofiny i s hustou ofinou, která je rovně zastřižena těsně nad očima, aby pohled zpod ní působil tajemně. Mezi barvy, které ženy volí, patří i tmavé odstíny modré, červené, růžové nebo zelené.

Ve výběru oděvů se řídíme pravidlem vybírat barvy temné. Typické jsou různé korzety, sukně, šaty, trička nebo rukavičky. Používají se například aplikace krajky nebo kůže. Celkově tento vzhled doladíme těžkými botami, které mohou mít kovovou špičku nebo šrouby v podrážce. Mezi příznivci se těmto typům říká „glády“, „steely“ nebo „marteny“.
Důležitou roli hraje i výběr šperků. Nejčastěji se používá bílé zlato či stříbro. Náramky a prsteny jsou většinou masivní a mohou být zdobeny kameny v temných barvách. Jako přívěsky na krk se nejčastěji nosí kříže, ale můžeme použít i černé korále.

Jako extravagantní doplňky použijeme síťované či krajkované návleky, a to jak na ruce, tak i na nohy. Nosí se také černé silonky a v tomto případě se dokonce vítají puštěná oka. K dokonalému vzhledu snad už jen zbývá doladit barvu na nehtech, která by opět měla být barvy černé nebo co nejtemnější.Foto: www.metalcrypt.com

28.02.2007 - Aneta Šimonková