Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Svěží závan jaraÚvodník: Po podivné zimě nezimě vstupujeme do prvního jarního měsíce. Jaro je zvláštní období, trochu nevyrovnané, vydechuje pach tlejícího listí prostoupeného vůní fialek, zaprášené chodníky po vlahé přepršce také nezaměnitelně voní. Vše se probouzí, klube, raší, rozkvétá, začíná žít, i když zpočátku těžko, těžko... Vůně a naděje, to snad jsou atributy jara!

Článek: Tak takové je jaro. Plné očekávání, chuti, originálních plánů a předsevzetí, nových setkání, i když někde hluboko vězí obavy, strach... Abychom se všichni vydali správným jarním směrem, se budeme snažit i my, redaktoři Rozhledny.

Připravili jsme pro Vás nálož jarních témat. Pozveme Vás do známých i neznámých koutů stověžaté Prahy, jež právě na jaře ukazuje spoustu krás. Ale naši čtenáři nejsou jen z Prahy, proto si obujeme pevné pohorky a vydáme se do dalších regionů, třeba do zádumčivých Beskyd oslavovaných verši slezského barda Petra Bezruče.

Mezi námi jsou náruživí pěstitelé i chovatelé, a jaro jim přináší spoustu povinností, ale i radostí v podobě nových výpěstků nebo čerstvě narozených mláďat, nakoukneme opatrně a potichoučku do hájemství přírody. A sem tam trošku poradíme.

Jarní téma pro ženy asi nebude z nejveselejších. Jarní úklid!Ano či ne? Snad byt tak trošku pošolíchat nebo to vzít z gruntu? Ať  tak, nebo tak, pokud nám pomůžou naši drazí, tak zbyde čas i na kávu. Tento královský nápoj se v Praze objevil již na počátku 18. století. Podle historických zpráv jedna z prvních pražských kaváren sídlila v domě U tří pštrosů u Karlova mostu. V roce 1714 ji tu založil arménský obchodník Deodatus Damajan, když již před tím ji úspěšně nabízel kolemjdoucím Pražanům přímo na ulici.
Dnes si život bez kávy mnozí nedokáží představit. Jaká tajemství skrývá?

A tradičně přineseme spoustu dalšího aktuálního počteníčka. Tak hezké jaro a zůstaňte s Rozhlednou.


Zdroj obrázku: koti.mbnet.fi

01.03.2007 - Jindřiška Kodíčková