Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Desperáti ve službách zákonaÚvodník: Zabíjení v dětské bezvýchodné situaci a v mladické potřebě získat základní kapitál k podnikání se stává základní kvalifikací úspěšného šarmantního páru nového detektivního románu řady „Smrtící ...“ veleúspěšné autorky Nory Roberts, podepisující své únikové prózy detektivní sféry jménem J. D. Robb. Jejím největším hřištěm zůstávají romantické příběhy o skvělých lidech. Ale ty najdete i v tomto románu.

Článek:

Hrdinka knihy Eva Dallasová představuje policajtku každým coulem. Reprezentativní, připravenou na všechno a vždy. Jejím manželem je multimilionář Roarke, tak mocný a nezávislý na mínění jiných, že si bez zaváhání vezme za ženu poručíka policie. Ale ona pochopitelně žádoucí, on fešák až na půdu, prostě neodolatelný. Svět ho nechává i proto vydělávat nehorázné částky a celou svou práci zvládá levou zadní a kdykoliv zůstává připraven stát po boku své milované.
Vím, že ohnisko dění, New York, leží v Americe a vše se odehrává v druhé polovině jednadvacátého století. Nevidím tam. A tak Dallasová rozšířila tým, protože policajti neměli co jiného dělat. &Skoda, že se toho asi nedožiji.
Hrdinka se stala Roarkovým smyslem existence, prvotním impulsem i dechem života. Ženské, to musíte závidět, uznejte.
Trochu jsem se uklidnil, když, prokousávaje se jejich životním martyriem, mi přišla do očí starost nad jiné. Používají raketoplán k cestování, ale do nohou je třískají kufry jako nás.

Strhující honičku ve jménu zákona v závěru knihy řadím k pozitivům. Skočit z výše dvou pater na jakýsi pohyblivý chodník a tam si to konečně rozdat na pěsti se zloduchem "kdo s koho", zůstává v mých očích nedostižnou dovedností a příští generaci přeji silné klouby.

Použiji text z obálky knihy: Když Nora Roberts, alias J.D.Robb, vstoupila do americké literární Síně slávy, dal si někdo práci a spočítal, že výtisky jejích knih zaberou malý nákladní vlak.

Hledáte-li četbu na dovolenou, máte ji. Odpočinete si a o to přece jde.

Nora Roberts (J.D.Robb): Smrtící setkání - r. 2007 vydalo nakladatelství Columbus s.r.o.

Zdroj fotografie: www.knihy-columbus.cz17.06.2007 - Jaromír Komorous