Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Postřehy z Designbloku: Šípek, Saudek a HishinumaÚvodník: Tradiční festival umění Designblok právě proběhl v minulých dnech. Navštívit jste mohli skoro šedesát obchodů, shlédnout stejný počet děl designérů a využít pestrý program, který pro vás organizační tým připravil. Rozhledna vám v těchto dnech přinese zprávy z některých akcí. První z nich je výstava fotografií ke spolupráci českého architekta Bořka &Sípka a japonského návrháře Yoshikiho Hishinumy.

Článek: Zdokumentování oné spolupráce se zhostil přítel architekta, fotograf Jan Saudek, jehož fotografie „Absolut &Sípek“ visí v Arzenalu (salon designu a thajská restaurace, jehož interiér navrhoval právě Bořek &Sípek) permanentně. Díla typicky saudkovská (ovšem jen vizuálem, nikoli výběrem plnoštíhlých dam) můžete spatřit v několika barevných provedeních. A co na nich uvidíte?

Výstava vytvořila prvotní ochutnávku před hlavní akcí - módní performaci Kyo Ki, která představila výsledek spolupráce obou designérů. Saudkovi pózovaly dívky subtilních i pnějších tvarů a různých národností. Ačkoli na snímcích převládá sépiová barva, kolorovaně zvýrazněné detaily návštěvníkovi napoví, co se za spoluprací skrývá. Jemně „vytažené“ detaily šatů a skleněných objektů prozradí, že návrháři spojili svůj um, který představili ve čtvrtek, pátek a sobotu večer právě na módní performanci Kyo Ki.

O samotné akci Kyo Ki si přečtete na Rozhledně v příštích dnech.

Pokud si chcete prohlédnout výstavu fotografií, zajděte do Arzenalu ve Valentinské ulici v Praze 1.


Foto: Aneta &Simonková

08.10.2007 - Aneta Šimonková