Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nahá E. daniely a pánská MaxFredÚvodník: V rámci Prague Fashion Week se následně po sobě představily i dvě návrhářské značky, které, jak se později ukázalo, měly v rámci tohoto týdne módy společnou významnou pozici. Jedná se o známou dvojici návrhářek z E. daniely a značku MaxFred.

Článek: Daniela Flejšarová a Eva Janoušková z E. daniely vždy představovaly záruku dobré kvality a jejich modely patří mezi oblíbené, zejména co se vizuálního zpracování týká. Ovšem na letošním podzimním Prague Fashion Week (PFW) předvedly snad ještě zdařilejší kolekci než obvykle. Jemné šifónové a transparentní materiály tvořily devizu mnoha modelů. Opět se objevily kombinací bílé, černé a šedé barvy. Čím se však modely E.daniely liší od ostatních návrhářských kolekcí, jsou vypracované detaily na oděvu. Flitrové výšivky na šatech, kabátcích, které tak připomínají brokát či nášivky na šálách či nabírání průhledných materiálů sklidily zasloužený potlesk. Kombinace vlněných a lesklých materiálů zase tvoří netradiční avšak elegantní modely, které v zimě dostatečně zahřejí.

Za značkou MaxFred stojí Iška Fišárková, která na jarním PFW získala titul "Výtvarník sezony". Fišárková nezklamala ani v této sezoně. Protože se jedná o návrhářku, která se věnuje i tvorbě určené mužům, tak její ženské modely vykazují náznaky právě maskuliního elementu. Nápadné kostýmy v klasicky černé a bílé doplňovalo i velmi působivé zlaté provedení. Nechyběly i měnící se efekty na šatech, které použili i jiní návrháři v této sezóně. Výrazným prvkem se stal opasek, který nosí např. Gejši. N večerních toaletách zase dominoval hluboký dekolt na zádech, který použily i E. daniely.

Jak již bylo zmíněno, Iška Fišárková získala na jarním PFW titul "Výtvarník sezony". A právě E. daniely ji vystřídaly na podzimním PFW. Která další jména získala ocenění a co se dělo v rezidenci primátora hl. m. Prahy při zakončení PFW se dozvíte v posledním ohlédnutí za tímto módním festivalem. 

(shora - první čtyři fotografie - kolekce E.daniely; poslední čtyři fotografie - kolekce MaxFred)
Foto: Aneta Šimonková


12.12.2007 - Aneta Šimonková