Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jóga pro zeštíhleníÚvodník: Celia Haweová předkládá efektivní čtyřtýdenní program pro snížení váhy, určený pro tělo, mysl i ducha. Vychází z vlastních zkušeností a zkušeností dalších lidí. Příznivce si našel po celém světě. A nyní vychází jako kniha!

Článek: Celia Haweová na základě vlastních zkušeností sestavila jednoduchý program Jóga pro zeštíhlení, který si vydobyl úspěch v polovině světa svým jednoduchým obsahem.

Nejdůležitější, podle autorčina názoru, je si uvědomit, proč máme nadváhu a proč si nesprávným složením jídla ničíme tělo. Přiznat si, proč se přejídáme, je nesmírně obtížné, neboť se často dostáváme na tenký led a odhalují se nám zraněné city, strach, neochota. Pokud to ovšem uděláme, můžeme tak vědomě měnit vlastní stravovací návyky. K tomu nám dopomáhej kapitola o pozitivním sebehodnocení, lásce a motivaci. Autorka zdůrazňuje, že to právě strach přitahuje na sebe tuk. A naopak síla lásky ho může pomalu rozpustit.

Důležitost autorka klade také na správné dýchání. Pomalý, hluboký dech očišťuje plíce a zrychluje metabolismus k vyšším výkonům a lepšímu spalování.

Výživě a stravování podle jógy Haweová taky věnuje dostatečnou pozornost. Podle jógínů se musí jíst pomalu, vždy v sedě a plně se soustředit na každé sousto. ¨Za vhodnou stravu se považuje přírodní strava jako oříšky, čerstvé ryby, ovoce, zelenina, celozrnné a mléčné výrobky, med a sója. Recepty na chutná jídla a sestavený jídelníček samozřejmě nechybí.

A nejednalo by se o správnou publikaci o józe, kdyby neuváděla alespoň základní Asány na protažení těla, rozvinutí svalové hmoty na úkor tuku a zrychlení metabolismu. Každý krok autorka pečlivě popisuje a nechybí ani obrázek.
 
Program Celie Haweové si získal obdivu u mnohých lidí z různých koutů světa, kde ho autorka jako inspirující přednášející a učitelka zavedla. A vy ho teď můžete absolvovat z pohodlí domova!

Celie Haweová, Jóga pro zeštíhlení
vydalo nakladatelství BETA, 2005
Foto: www.kosmas.cz


26.01.2008 - Lucie Kunešová