Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - O počítačích převážně nevážněÚvodník: Přiznám se, že už jsem se nad nějakou knížkou tolik nebavil (málem jsem napsal: netlemil!) jako nad touhle, kterou napsal Petr Kukal.

Článek: Až dosud jsem znal jeho sbírky básní a knížky povídek, ale tak vtipné fejetony mě doopravdy až zaskočily. Zřejmě to bylo proto, že jsem se v nich se svou, téměř geniální znalostí počítačové techniky, velice často sám poznával. Věřím, že podobně na tom budou i ostatní uživatelé PC. Ale musím rovněž přiznat, že ti, co stále ještě píší propiskou, moc nadšeni nebudou.

Protože každý fejeton má vynikající pointu, nechtěl bych zde prozrazovat jejich témata. I když je vlastně je stále jediné: PC.

Stejně mi to ale nedá, abych vám aspoň kousíček textu nepřiblížil. Budete-li tuhle knížku Petra Kukala číst, narazíte na fejeton nazvaný Mluvíte smajlsky? V něm vám třeba autor položí otázku, zda porozumíte vzkazu své manželky, která chce dělat dušenou zeleninu, a tak vám přilepí na ledničku lístek: Kup ;)ev. A vy ji pod to večer připíšete: Měli jen :-)anou s hráškem.

Nebo: víte jak snadno byste přeložili větu ;o)) ?

Pomohu vám. Přeloženo do češtiny to znamená: směju se, mám tik na pravém oku, rypák jako prase a dvojitou bradu.

Teď řekněte sami: necháte si tuhle knížku uniknout? Nezastavíte se ve vašem knihkupectví? V místní knihovně? A celý zbytek dne budete chodit takhle: :o( ?
Rozhodnout se musíte ale sami!

Kukal Petr, O počítačích převážně nevážně
Nakladatelství GRADA Publishing, 2006
Zdroj foto obálky: alman.cz/knihy


27.03.2008 - Stanislav Rudolf