Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Sex ve městě... a na plátněÚvodník: Carrie, Samantha, Charlotte, Miranda, pan Božský a New York. Doposud jsme měli možnost se s nimi setkávat prostřednictvím seriálu u televizních obrazovek. Po čtyřech letech se osudy těchto postav vrací tentokrát ovšem ve více jak dvouhodinovém filmu. A opět se řeší láska, vztahy a vizuální podobu opět mimo jiné dotváří i neotřelá móda. Jaký je film Sex ve městě?

Článek: Snímek divákům zpočátku připomene, v jaké situaci se hlavní postavy nacházely, když seriál skončil. I když jejich osudy díl od dílu procházely značnými proměnami, čtyři roky v podstatě neznamenaly žádné dramatické proměny. Carrie stále chodí s panem Božským, Samantha kupodivu stále žije se svým mladým přítelem Smithem, který patří mezi hollywoodské hvězdy, Miranda bydlí se Stevem a jejich společným synem v Brooklynu a jedinou proměnu v čase můžeme zpozorovat u Charlotte a Harryho, kteří se na konci seriálu těšili na adoptovanou holčičku z Číny, která z miminka vyrostla ve skoro pětiletou slečnu.

Odehraje se něco zvláštního?
Právě stagnace těchto osudů může napovědět, že tvůrci si značné množství dramatických okolností nechali na celovečerní zpracování. Překvapí postavy, u kterých máme pocit, že si v životě již vytvořily určité zázemí a nemůže se odehrát nic dramatického i původně některé nepřátelské vztahy. Do těchto osudů přichází i nové postavy, z nichž nejvýraznější shledáme Carrinu asistentku. Ta trošku nezapadá do celkového prostředí a možná tato role působí i nadbytečně.

Co se nosí ve městě
K filmu Sex ve městě samozřejmě neodmyslitelně patří i móda. Pro ty, kteří si seriál oblíbili i kvůli tomuto znaku, mohu napovědět, že Carrie stále nosí nápadité modely, ale přeci jen si už nevybírá všelijaké bláznivé kreace a klade důraz na nápaditost s notnou dávkou střídmosti. Samanthu vídáme v odvážných modelech zdůrazňující její sex-appeal, občas se ale objeví v něčem, co svými střihy a barevností připomíná osmdesátá léta. Miranda obměňuje odvážně barevné oděvy a zajímavé střihy. Jediná Charlotte zůstala věrna svému stylu a´la Chanel.

Vdá se Carrie?
S blížícím se termínem uvedení snímku se vyrojily i různé spekulace. Asi nejdiskutovanějším tématem se stala svatba Carrie s panem Božským. Snímky z natáčení, kdy Carrie ve svatebních šatech obklopená svými kamarádkami tomu napovídají. Ovšem pustili by tvůrci do světa tyto fotografie, když se jedná o onu tajemnou hádanku? Jiným tématem se stává těhotenství některé z hrdinek. Nebo se objevily zprávy, že některého z hrdinů potká smrt.
Otázek se nabízí mnoho a protože se jedná o holky ze „Sexu ve městě“, tak můžete opět očekávat: něčí nevěru, něčí rozchod, něčí graviditu a také něčí svatbu. Já vám jen napovím, že Carrie šaty od Viviene Westwood, které měla na sobě na již zmíněných fotografiích z natáčení skutečně oblékla, otázka zdali se v nich i vdala. Charlotte se poněkud zvětší konfekční velikost, ovšem to se přihodí i Samanthě, ale jestli za tím stojí těhotenství...
 
Kamenem úrazu seriálů bývá právě jejich přenos na filmové plátno. Sex ve městě v podstatě nenabízí nic nového, protože hrdinky si snad prožily všechny možné situace. Ovšem scénář celovečerního snímku nepatří mezi přeplácané. Autoři vybrali celkem přirozený vývoj postav, který okořenili určitou dramatičností. Snímek nenabízí tolik vtipných gagů (to ale neznamená, že se tam neobjevují), ovšem s vyšší frekvencí vtipných scén by film mohl působit jako snaha přiživit se na jeho původní slávě. Vzhledem k seriálu můžeme nadneseně říci, že film působí dospěleji. Proto se nebojte, zajděte do kina a okuste Sex ve městě.


Výroba: USA/2008
Délka filmu: 140 min
Premiéra: 5.6.2008
Režie: Michael Patrick King
Herci: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth
Žánr: Komedie
Přístupnost: Do 12 let nevhodný
České stránky filmu: www.sexvemeste-film.czZdroje foto: warnerbros.cz

06.06.2008 - Aneta Šimonková