Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Tóny na tvrzi již po pátéÚvodník: Hudební festival s pětiletou tradicí zaštiťuje houslový virtuos Jaroslav Svěcený a slibuje šest koncertů, každý s odlišnou, ale intenzivní atmosférou a s ambicí přilákat pokaždé jiný typ posluchačů. Milovníci klasických partů i multižánrových mixů si přijdou na své.

Článek: 330. výročí narození A. Vivaldiho neopomenou připomenout aktéři hned v zahajovacím večeru 22. června 2008. Slavnostní koncert Vivat Vivaldi! přinese instrumentální koncerty melodické, zpěvné, nadčasově moderní hudby italského barokního velikána, která je vhodná i pro zapřisáhlé neposluchače vážné hudby. V doprovodu komorního orchestru Virtuosi Pragenses zahrají houslisté Jaroslav Svěcený, Dana Vlachová a Julie Svěcená.
 
23. července – Chodovské setkání žánrů
Hudbu filmových, muzikálových, jazzových, alternativních a klasických autorů (Gershwin, Bernstein, Williams, Corea, A. L. Webber a další) zahraje spolu s J. Svěceným i Pavel Větrovec, dlouholetý spolupracovník Karla Gotta, ale také vynikající mezižánrový klavírista, čemuž bude odpovídat program tohoto koncertu.

24. července – Colours a Bon-bonnet
V zajímavém a subtilním multižánrovém večeru, kde se organicky propojí stará hudba s moderní, se setká pěvkyně Dita Hořínková, Jaroslav Svěcený a skladatel, klavírista, zpěvák a malíř Richard Pachman.

29. července – Ve znamení zpěvu…
Zazpívá rok od roku vyzrálejší Martina Kociánová za doprovodu Jaroslava Svěceného a dechového tria AMADEUS (Karel Dohnal – klarinet, František Hlucháň – klarinet, Peter Hlucháň – fagot). Mimořádně líbezná harmonie zpěvu, houslí a tří dechových nástrojů se zaskví ve skladbách W. A. Mozarta, A. Piazzoly, G. Rossiniho a dalších autorů.

30. července – VIVALDIANNO 2008
Unikátní, technicky náročný projekt spojení rockové, barokní a etnické hudby vznikal tři roky za spolupráce zahraničních i domácích interpretů. Na Chodovské tvrzi uslyšíme komorní verzi (v opačném případě by se na nádvoří vešli pouze účastníci projektu, na diváky by už žádné místo nezbylo).
 
31. července – Jablkoň Veselá i „vážná“ a Malá lesní
Speciálně vytvořený festivalový galavečer těžko zařaditelné nekonvenční hudební formace Jablkoň a jejich hostů nabídne neopakovatelný hudební zážitek napříč žánry a slavnostně celý festival uzavře.

5. ročník hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze proběhne od 22. 7. do 31. 7. na nádvoří Chodovské tvrze. Začátky koncertů jsou vždy ve 20.00 hodin.

Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4, www.chodovskatvrz.cz

Foto. autorka

TAM TAM ORCHESTRA v projektu Vivaldianno 200819.07.2008 - Jindřiška Kodíčková