Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Čáry s vodouÚvodník: Stačí namočit štětec do čisté vody a přetřít černou obrysovou linkou uzavřené políčko. Čáry, máry fuk! Barvy samy ožívají.

Článek: Malí malíři se dočkali působivých sešitů Kouzelné malování, z nichž mohou štětcem smočeným do pouhé vody vyčarovat krásné barevné obrázky. Sešitek není pouhá obyčejná omalovánka, ale čarovná zábava. Pro vnímavé a hravé rodiče zajímavá didaktická pomůcka.

Pokusím se vyjmenovat některé klady, jež Kouzelné malování přináší:

1. nemusíme se bát, že naši malíři vše vezmou z gruntu a pomalovaný návdavkem bude stůl, podlaha, stěna. Nic takového se nestane, dítě pracuje pouze s čistou vodou a vše ostatní je věcí překvapení

2. správné držení štětce probudí stereotypy a pomůže později zkrotit i neposlušné pero či tužku

3. rodiče nemusí zůstávat nečinnými diváky, ale v dětech navozovat cílenými otázkami zájem, nápady, představy, jinými slovy podporovat fantazii. Nad obrázky si povídat, jaké barvy se asi objeví, zda dítě má na sobě právě takovou barvičku, případně, na které hračce ji vidělo. Jaká barva tam určitě nebude a proč. Jednou rozjetá diskuze se už nezastaví- určitě se také dostanete pod palbu dětského proč!

4. podle jednotlivých obrázků vymýšlet pohádky, příběhy....


Jednotlivé sešity Kouzelného malování přinesou spoustu zábavy a radosti jak dětem, tak rodičům. Možná by stálo za úvahu, zda sešity nekoncipovat systematičtěji tématicky. Ale i předloženou variabilitu malé děti od čtyř let jistě ocení.

Kouzelné malování
Vydalo nakladatelství FRAGMENT v roce 2008

foto:www.fragment.cz
01.09.2008 - Jindřiška Kodíčková