Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Michal Nesvadba nabil knihu zvukyÚvodník: Sotva ji otevřete, už se na vás valí. Že nevěříte? Kouzelný Michal umí čarovat a pro tentokrát vám kouzlo prozradí. Ke knize je přiloženo cd s nahrávkami k téměř každé straně. Z nahrávky se ozývají zvuky padajícího lustru, skla, skákacího míče, houpajícího se Michala, vláčku a v neposlední řadě i pohádek.

Článek: Jednou za čas se podíváme na knihu z druhého pohledu. Nejsme jednobuněční a názor od vedle může být diametrálně jiný. A nebo ne. Verdikt je na vás (klikni).

Další kniha řadící se mezi unikáty, o to zábavnější pro děti. Naučí je rozeznat zvuky spousty věcí, neb ve většině cvičení zvuky přiřazují k jejich původcům. ( A že to občas není lehké, zvláště pokud necháte knihu zavřenou! Jen si to zkuste).

Jedinečné spojení čtení knihy, čili vjemu obrazového s vjemem sluchovým, děti zabaví natolik, že knihu nebudou chtít pustit z rukou. Celou knihou vás bude provádět sám Michal a to tak, že s ním strávíte zhruba dva dny. A když řeknu, že si s ním bude hrát společně, myslím to doslova.

Naučíte se vyrábět si doma různé zvuky, hrát hry, poslouchat ve tmě, vytvářet stíny na stěnu a spoustu jiných mnohem zábavnějších věcí. Pokud s dětmi projdete celou knihu, možná budou zklamány, že jsou již na poslední stránce. Michal pro ně však připravil konec plný překvapení. A i z něho se dá pokračovat dál. Stačí pustit cd nahrávku na správném čísle a pokračovat se stejnými obrázky, ale jinými úkoly, které vám Michal na nahrávce oznámí.

A pohádky? Ty můžete svým ratolestem číst do omrzení a pokud už nebudete moci, jednoduše pusťte cd, Michal jim pohádky povypráví za vás a ještě trošku jinak. Totiž svými slovy a také zvuky. Vchází Honza do hradu? Pak jej určitě uslyšíte, stejně jako otvírání hradní brány.

Pokud kniha nese jako podtitul věty První interaktivní kniha, která je slyšet a Učíme se poslouchat, pak se v ničem nemýlí. Z ostudy kabát jí nehrozí. Nejen doplněna zvuky, ale také fotografiemi a ilustracemi které tvoří dokonalý celek.

Michal doma s mámou, Michal Nesvadba
Fragment 2008

Zdroj fotografie:
www.fragment.cz


16.10.2008 - Lucie Hajduková