Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Legendární Barry Mason míří do PrahyÚvodník: Jednou z velkých hudebních událostí letošního roku je plánovaný koncert Jana Kalouska a Barryho Masona 2. 12. 2008 v pražském Divadle Hybernia, s názvem „EASY“.

Článek: Koncert Jana Kalouska bude mít charakter unplugged, čili poslechový, či bez napětí ve speciálním hudebním aranžmá. Zvuk bude velice osobitý díky akustickému obsazení a nestandardní instrumentaci.

Jako vážený host vystoupí anglický hitmaker a skladatelská legenda Barry Mason, který je spoluautorem mnoha světových šlágrů, například Delilah, nejznámější hit Toma Jonese (u nás nazpíval Karel Gott pod názvem Čas růží), The Last Waltz (Poslední valčík), největší hit Engelberta Humperdincka. Dále jeho písničky nazpívali Elvis Presley, Barbra Streisand, Rod Stewart, Charles Aznavour, Petula Clark, The Drifters a další. Barry Mason zazpívá s klavírním doprovodem výběr největších hitů, na kterých se skladatelsky podílel.

Barry Mason a Jan Kalousek se spřátelili před dvěma lety na jedné z Barryho pracovních návštěv v Praze a na prosincovém koncertě spolu zazpívají duet Easy, který dohromady složili a nazpívali exkluzivně pro poslední album Jana Kalouska nazvané „Náhodou“.

Repertoár koncertu bude sestávat z hitů
Jana Kalouska, které vyšly jak na jeho řadových albech, včetně posledního „Náhodou“ a různých best of, tak v rámci soundtracků k filmům zahrnujících například Čas sluhů, Hvězdy se mění, Chodím ulicí, Řeka v plamenech (Jako řeka a oheň), Svatý Valentýn, Bílý kraj, Usínám, Jednou mi fotr povídá z filmu &Sakalí léta, San Francisco z filmu Rebelové, vánoční hit Bílý kraj, baladu Dlouhej dík a mnoho dalších. Dále bude koncert zahrnovat známé písně světového repertoáru, ke kterým má Jan Kalousek blízko. Barry Mason zazpívá své největší hity s klavírním doprovodem.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodeji Ticketportal
(www.ticketportal.cz) a v pokladně Divadla Hybernia. Pokud si nechcete nechat ujít výjimečný hudební zážitek, koncert Jana Kalouska a Barryho Masona pro vás bude tím pravým – lístky mohou být i vhodným dárkem pro toho, koho tento styl hudby potěší. Můžete si tak být jisti, že obdarovaný prožije krásný večer plný kvalitní hudby, na který bude ještě dlouhou dobu s radostí vzpomínat.

Více informací o interpretech naleznete na jejich webových stránkách
www.kalousek.cz a www.barrymasonsongwriter.com .

(tisková zpráva)

foto: conpro.cz17.10.2008 - Kateřina Sovová