Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jaroslav Dušek kmotrem láskyÚvodník: Zdá se vám to spojení zvláštní? Představujete si tohoto muže spíš v jiné roli? Ale jako kmotr se skutečně výborně osvědčil – tedy až na křest multimediálního CD CHOKING HAZARD, které bylo přílohou REPORTU 5/2004. Tenkrát se totiž, byť jako hlavní postava, nedostavil do pražského klubu Kuře v hodinkách.

Článek: Raději se vrátím zpět k zdařilejším akcím. Poté, co společně se svou ženou přijal kmotrovství a oba podporují peruánskou dívku Mayumi. Po kmotrovství nadmíru zajímavých knih. 6. 2. 2007 křtil spolu se svou ženou Ivetou Duškovou knihu Olgy Vilímkové (zakladatelka NF Inka), ke které sám napsal předlohu. Peru - děti Inků. Součástí tohoto křtu byla beseda o knize, indiánech, aktivitách NF Inka, cestách do Peru a osobních zkušenostech a zážitcích hostů a pak, protože mám ve velké oblibě krásné fotografie, mou pozornost upoutalo jeho kmotrovství knihy 6 KONTINENTŮ - PŘIBĚHY Z CEST od cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby.

Včera se dostal známý herec Jaroslav Dušek ke křtu znovu, i když tentokrát u toho jako host nepronesl jediné slovo! Dostavil se s krásnou růží pro autora, jímž je Jaroslav Simon,  posadil se čelem k divákům a pak se asi nestačil divit…
Kniha o rodinných konstelacích byla odprezentována před účastníky slavnostního aktu v prostorách literární kavárničky Domu knihy Kanzelsberger velice zajímavě!
Jak jinak, než postavením rodinné konstelace.
Přihlížel tedy tomu, jak se pozdní odpoledne vyvíjí. Vyjadřoval se pouze pantomimicky. Protože k postavení konstelace je zapotřebí dostat se do ticha, a v klidu pozorovat to, co přichází. V klidu měnil pozice a zaujatě sledoval, co se děje.
A jak se, k překvapení autora samého, vyvíjela konstelace, v níž hrála hlavní roli kniha sama? Jak už to v konstelacích bývá, zkušený konstelář Radim Ress postavil do konstelace zástupce za tuto knihu, spolu se zástupcem, který představoval to, co z jejího obsahu čtenáře osloví. Následně pak zástupce za čtenářskou obec a zástupce za autora knihy. Z hlediska vnějšího pozorovatele se při následné konstelaci ukázalo ve stručnosti toto: zástupce čtenářstva evidentně přebíral pocity autora, kniha s obsahem se do sebe zamilovaly a obsah dostal na autora nevyslovitelný, ale zjevný vztek - to byly asi nejdůležitější  postřehy...
 
Chcete-li si o knize udělat obrázek sami, vydejte se do svého oblíbeného knihkupectví a po titulu Rodinné konstelace - tok lásky se tam poptejte. 

Přehledně a jednoduše se v knize můžete seznámit s terapeutickou metodou rodinných konstelací a se zákonitostmi, z kterých tento přístup vychází. Je zde popsáno stavění rodinných systémů a na jednotlivých případech jsou názorně vysvětlena konkrétní témata a jejich řešení. Autor zde využívá nejen své zkušenosti z vedení konstelací, ale i ze své psychoterapeutické praxe. Publikace může být přínosem nejen pro odborníky, ale i pro širokou veřejnost.
 
Je koncipována do krátkých kapitol, v nichž je stručně, jasně a téměř heslovitě popsáno v zásadě vše, s čím se v průběhu konstelační práce můžete setkat. Kapitoly se jmenují např. – Jak stavět, Jak být v roli, Jak vyjít z role, Prožitek potřebuje čas a prostor, Jaký to má efekt, Za sebevraždu nemohou druzí, Za zlem je vždy bolest, Mrtví nás u sebe nechtějí, Přijmout bezmoc je nejtěžší,Chceš o tom mluvit nebo žít…

Knihu, která vyšla 22.8. 2008, lze objednat i na internetu http://www.tridistri.cz/

Rozhledna dostala závěrem tohoto velmi příjemného podvečera, milé věnování.
„ Rozhledně, aby daleko viděla a umožňovala druhým daleko vidět „ JS.


                


Jaroslav Simon: Rodinné konstelace, vydalo nakladatelství Triton 2008
Obálka
www.tridistri.cz


31.10.2008 - Lenka Ečerová