Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jak zabránit vraždě nežádoucí svědkyně?Úvodník: Pokud se to chcete dozvědět, budete si muset přečíst knihu „Ochránce“ autora Roberta Craise, kterou letos na podzim vydalo nakladatelství METAFORA.

Článek: Mladá a bohatá Larkin Barkleyová způsobí autonehodu. Od té se pak odvíjí celý příběh, ačkoli ani čtenář, ani postavy napětím nabitého děje zpočátku netuší proč. Co mohla vidět? Co se stalo tak neobvyklého, že se ji někdo pokouší zabít?

Dívka se stává živým terčem najatých zabijáků, kteří se vždy vynoří nečekaně a zdá se, že předem vědí, kde ji mají hledat. Její ochránce, bývalý policista Joe Pike, začíná mít podezření, že někdo z okruhu dívčiny rodiny či přátel (a nebo možná i samotná FBI) dává informace protistraně. Joe se rozhodne hrát sám za sebe a ostatní z toho vynechat. Jen tak má dívka šanci přežít – a on s ní.

Soužití dvou naprosto různých povah samozřejmě přináší spoustu nepříjemností. Dívka Joea provokuje, snaží se narušit jeho fasádu zkamenělé sfingy, snaží se pochopit, co tenhle tajemný muž, který se rozhodl ji chránit, skrývá. Co se skrývá uvnitř jeho srdce.

Autor čtenáři předkládá výborně zpracovaný příběh plný nečekaných zvratů, přestřelek, živočišného násilí i jemného doteku něžnosti, který den po dni, hodinu po hodině sílí mezi dívkou a jejím ochráncem. Příběh, ve kterém nikdo není tím, za koho ho jeho okolí považuje a kde jedna lež překrývá další, takže to vypadá, že najít uprostřed toho klubka lží a přetvářek skutečnou pravdu je téměř nadlidský úkol.

Joe se však nevzdává, jde jako buldok za svým cílem a s pomocí svého parťáka, soukromého detektiva Elvise Colea, odkrývá karty svých nepřátel – nemilosrdně a nečekaně. Z lovné zvěře se stává lovec, který nerad prohrává...


29.11.2008 - Radka Zadinová