Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Díky za to, že jsi...Úvodník: ... Bradley Trevore Greive. Ano, přesně tohle mě napadá, když sáhnu po některé z neobyčejných knížek tohoto autora. A přesně takhle pojmenoval i svůj nový svazek, který v listopadu vyšel v nakladatelství Metafora.

Článek: Kdo znáte díla B. T. Greiva, víte, že jsou plné kouzelných, černobílých fotografií z neskutečně bohatého zvířecího světa, doplněné krátkými a výstižnými texty, které zase zobrazují ten náš, tak jiný a přesto dost podobný lidský svět.

Možná to byl záměr, že tato kniha vyšla zrovna před Vánocemi, v době, kdy se lidé nějak víc snaží projevit své city. Vymýšlejí a shánějí dárky, kterými by vyjádřili, co cítí a přitom by vlastně stačilo tak málo - prostě říct: Díky za to, že jsi. Přesně, jak to říká  a píše náš dnešní autor.

Těch věcí, za něž bychom měli osudu děkovat je nespočetně moc a někdy je těžké najít ta správná slova, správný okamžik a tu správnou osobu. Pokud zatoužíte po inspiraci jak sdělit příteli, přítelkyni, rodičům či dětem, že bez nich by svět nebyl úplný, že by něco chybělo vám, stačí otevřít tuhle útlou knížečku a začíst se do slov člověka, který nás nenápadně a nenásilně učí žít.

Kníhy B. T. Greiva nás nutí nostalgicky přemýšlet, dojímat se, žasnout a smát se tak, až nám leckdy tečou slzy. Nicméně jsou to slzy štěstí. A tak bych autorovi ráda řekla jeho vlastními slovy: Jsi prostě nejlepší!

Bredley Trevore Greive: Díky za to, že jsi
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2008
obálka
www.metafora.cz 

26.12.2008 - Radka Zadinová