Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zlobit, zlobit a hlavně zlobit!Úvodník: Život škvrněte není žádná jednoduchá věc, jak by si mohl někdo myslet. Brečení, kakání, zlobení, řev o síle pneumatického kladiva i soutěž o co nejdelší "nespaní". Jak vidíte, mimina to mají pekelně těžké.

Článek: Vy si (a zejména ty čtenářky, kterým po obýváku pobíhají maličtí neposedové) možná myslíte, jak si ta miminka a batolátka krásně žijí, když vše mají připraveno až pod nos. A naopak vy jste nebohými obětmi jejich neustávajícího teroru v honbě za slastným přežíváním. Máte kruhy pod očima, protože škvrně dnes zase nespalo, stěny bytu jsou poprskány kašičkou, z upravené manželky se pomalu stává rozcuchaná utahaná matka... Ale napadlo vás někdy, jakou práci dá tohle všechno dětem?

Naštěstí je tu náš starý známý Martin Baxendale s novou humornou knížkou. Tentokrát se zaměříme na MIMINKO - jinak také Návod pro začínajícího člověka. Kdyby se tahle publikace náhodou dostala do rukou nepovolaných, tedy právě oněch maminek, vyjde celá pravda na povrch světa! Malé děti totiž dozajista studují podobné manuály zlobení. Dozvědí se v nich, jak důležité je snažit se co déle neusnout, i to, jak fingovat spánek na jedno oko a dovést rodiče k šílenství předstíráním, že batole již tři dny oka nezamhouřilo!

Důležitost se nesmí upírat ani řvaní. Síly bohužel nestačí ke řvaní nonstop 24 hodin denně, proto je důležité jej správně časovat. Zavřeli se rodiče v ložnici ve snaze o intimní sblížení? Řev! Chce maminka konečně spát? Řev! Nový bobeček? Ještě větší řev. Ale to jsme už u dalšího zakopaného psa. Kdo si myslí, že zvyklosti minulého režimu mizí jako sníh na jaře, nemá zcela pravdu. Miminka totiž musí plnit předem stanovený plán, počítající s růstem přímo exponenciálním. Co se produkuje? Samozřejmě výkaly!

Jste-li znechuceni, strčte knížku pod postel a zanechte ji příštím generacím. Máte-li smysl pro humor a v okolí miminko na cestě, utíkejte do knihkupectví. Návod pro každé správné mimino vám poodhalí pravdu o tom, jak to s námi ti naši malí zvědové vlastně myslí. 

Martin Baxendale: MIMINKO - Návod pro začínajícího člověka
Vydalo nakladatelství Fragment

titulka www.fragment.cz, tam knížku můžete koupit za zvýhodněných 70 korun


18.05.2009 - Michaela Wilhelmová