Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Šup na VŠUP!Úvodník: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (VŠUP) opět vypustila do světa několik grafiků, filmařů, malířů, průmyslových či oděvních designerů nebo architektů. A pokud vás zajímá, které umělecké předměty nás budou obklopovat, zajděte si do VŠUP na klauzury čerstvých absolventů této školy. Na Rozhledně vám prozatím nabízíme menší ochutnávku.

Článek:
Experiment s písmem v ateliéru „tvorby písma a typografie“.A když chceme všechna písmenka zabalit, využijeme „ilustrace a grafiky“.Ateliér „skla“ nabízí nejen užitkové kousky, ale i experimentální díla.Nenacházíme se v butiku, nýbrž v ateliéru „oděvního výtvarnictví“.K šatům patří i „šperk“.Jeden, dva, tři pláty přes sebe? Ano, i tak se dá kouzlit s „porcelánem“.Nákrčník? Ano. Ale hlavně pro myšky.Ve „filmové a televizní grafice“ v podkroví budovy narazíte na filmové zátiší i na teleshopingového krále Horsta Fuchse.„Grafický design a vizuální komunikace“ nabídne velmi zajímavou hru s objekty s názvem Call for entries.Nesmí chybět samozřejmě „architektura“.A také na závěr „sochařina".

Výstava DIPLOMKY ´09 je otevřena do 3. července 2009 v době od 10 do 18 hod. V jednotlivých ateliérech VŠUP na náměstí Jana Palacha 80 v Praze 1.

Foto: Aneta Šimonková
20.06.2009 - Aneta Šimonková