Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pilsner Urquell pro olympioniky na ZOH ve VancouveruÚvodník: Podle informací z plzeňského pivovaru Prazdroj byla právě v těchto dnech uvařena speciální várka tradičního českého ležáku Pilsner Urquell, která je určena pro olympioniky na Zimních olympijských hrách v kanadském Vancouveru

Článek: Jak nám bylo sděleno, PILSNER URQUELL se zrodil v Plzni 5. října 1842. Hned od počátku se chutí, barvou i kvalitou natolik odlišoval od tehdejších piv, že dal jméno dnešnímu celosvětově uznávanému druhu piva (pils, pilsner). “Olympijská” várka má navázat na dřívější úspěchy tohoto piva na podobných světových akcích a připomenout 167 let narozenin značky.

Za české olympioniky sledoval poslední fáze výroby hokejový reprezentant Martin Straka, který k tomu řekl: „Bylo zajímavé dívat se sládkům pod ruce zrovna v době, kdy se plzeňské pivo před 167 lety narodilo. Každopádně dnes šlo všechno dobře a pro jistotu ještě pivo z olympijské várky ochutnám, než sudy vyrazí do Kanady.“

„Zatímco na předchozí zimní olympiádě v Turíně se vypilo asi 80 sudů Pilsner Urquell, do Vancouveru pošleme 120 sudů a zhruba 200 kartonů plechovek. Předpokládáme větší spotřebu než minule, protože Olympijský dům bude větší a také je v Kanadě poměrně silná česká komunita, která bude pravděpodobně dům navštěvovat,“ dodává Karel Kraus, brand manažer značky Pilsner Urquell.

Izotermický kontejner s olympijským pivem se vydá na cestu z Plzně v druhé polovině listopadu, nejprve do Hamburku a poté lodí do Vancouveru. Poveze i spoustu vybavení potřebného pro správné načepování plzeňského piva včetně výčepní technologie a dalších nezbytných náležitostí (skleničky, podtácky, ubrusy atd.).

Zdroj foto: www.public-eye.cz


        

13.10.2009 - Stanislav Polauf