Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Mistrovské lekce jezdeckého uměníÚvodník: Rádi byste zdokonalili kontakt se svým zvířecím partnerem? Rádi byste konsultovali své poznatky u mistrů ježdění? Ale nemáte na to peníze? Následující kniha vám poradí …

Článek: Publikace Mistrovské lekce jezdeckého umění je členěna do tří částí. V té první se seznámíte s trenéry, kteří vás budou knihou provázet. Seznámíte se v jakém oboru vynikají a co umí. Obrázky a popisky vás naučí základním, ale i těžším cvikům.
Druhá část skýtá již samotnou výuku. Mnohé řešení problémů. Zlepšení komunikace. Chody, přechody, kmih, zádrž. Každý si nalistuje co ho trápí, a mistři mu s problémem v mžiku poradí. Například já našla zalíbení v kapitole nazvané „Přidej lenochu“ (str. 41).
Poslední část knihy je věnovaná úlohám. Můžete si procvičit cviky, jež jste se pomocí knihy naučili. Porovnat svoje dovednosti s lektory. V případě neúspěchu opět najít příslušnou kapitolu, a znovu se pustit do práce.

Celkově se mi ježdění s mistry velmi líbilo. Kniha je psána stručně a jasně. Spousta obrázků usnadňuje orientaci a pomáhá lépe pochopit daný cvik. Autor zpestřuje čtení četnými vtipy, což také cením.

Jako jediný zápor lze hodnotit nepřítomnost slovníčku. V momentě kontaktu s příliš odbornou terminologií, s koňáckou hantýrkou, vzniká problém zejména technický. Ano, slova se dají dohledat. Ale jinde!

Samotný text knihy je spíš profesionálnějšího ražení. Z tohoto důvodu bych ji zejména doporučila čtenářům pokročilejším v jízdě na koni. Včetně cviků. Začátečníky však tímto "náborem" samozřejmě neodrazuji. Nepřítomnost slovníčku však četbu patrně ztíží.

Sestavila Jo Weeksová : Mistrovské lekce jezdeckého umění
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2009
Obálka
www.knizniweb.cz

13.11.2009 - Monika Dobešová