Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Co vzrušuje velké holky ?Úvodník: Kniha Oldřišky Podhorcové – Co vzrušuje velké holky, je knihou plnou laskavého humoru, ale i situací z každodenního života, které, jak víme, nemusí být vždy příjemné…

Článek: Mgr. Oldřiška Podhorcová ( *1948 ) se narodila a žije v Praze. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Jako novinářka na volné noze v současné době přispívá do časopisů věnujících se bydlení a životnímu stylu.

Hlavní postavou knihy je novinářka Inka, která žije se svými dvěma dcerami Katkou a Majdou. Již čtyři roky trvá její vztah se Standou. Má to ovšem jeden háček – je totiž ženatý. I přes prvotní vyhlídku Standova rozvodu, se na jejich vztahu nic nezměnilo, ( až na stupňující se žárlivost Standovy manželky ), a možná právě proto odpoví Inka na inzerát v internetové seznamce, a začne si tak e-mailovat s Antonínem alias Tonym, který je momentálně v USA. Tvrdí o sobě, že vypadá jako Sean Connery. Píší si čím dál tím víc důvěrnější e-maily a oba se těší, až se osobně setkají.

Děj nás dále přívádí do prostředí redakce časopisu o bydlení, kde Inka pracuje. Zde poznáváme její kamarádku Helenu, vtipného kolegu Ivana, ale i poněkud zvláštní Bělu. Kniha je plna humorných situací; společně s Inkou totiž žijí nejen dvě dcery, ale také kokršpanělka Bella a kočka D´Artangnanka ( oslovovaná Dáda ), jež jsou zdrojem spousty komických situací, ať už jde o kočku ve vaně, nebo fenku, jenž často upřeně zírá do bubnu automatické pračky. Inka se stále schází se Standou; má trochu nepříjemný pocit z nového přítele své dcery Katky; diví se zaváděným novotám v redakci a den kdy se má sejít s Tonym na letišti se blíží…

Kniha Co vzrušuje velké holky je velmi příjemným čtením, neboť hltáme řádky jeden za druhým s úsměvem na tváři. Zároveň se však dotýká témat dnešní doby, jako třeba toho, co vše může vzejít z internetové seznamky, nového přítele naší dcery nebo ze vztahu s ženatým mužem.

Knihu bych doporučila každému, kdo se chce trochu odreagovat, a také se pousmát nad situacemi, které (kdo ví?) mohou příště potkat zrovna nás.


Oldřiška Podhorcová:Co vzrušuje Velké holky
Vydalo nakladatelství DARANUS v roce 2009 
Zdroj obrázku
http://www.elegenda.sk/kthumb/admin/imgs/produkty/img1253301426.jpg

23.11.2009 - Karolína Jelínková