Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Případy detektiva Murdocha na RozhledněÚvodník: Slavný kanadsko-britský seriál konečně na českých obrazovkách. Buďte při tom!

Článek: Máte rádi detektivky? Originální zápletky, inteligentní humor a především solidní herecké výkony? Kandsko-britský seriál Případy detektiva Murdocha (Murdoch Mysteries) nábízí vše výše zmíněné v jednom. O kvalitě seriálu nesvědčí pouze úctyhodná cifra osmdesáti zemí celého světa, které již zakoupily práva na jeho odvysílání, ale také řada ocenění nebo kladných kritik na prestižních zahraničních serverech.

Nenechte se ovšem zmýlit, řadu „kriminálek“ anebo „policií“ Případy detektiva Murdocha rozhodně nerozšiřují. Českému divákovi seriál nejpravděpodobněji připomene slavné Dobrodružství kriminalistiky, nicméně s mnoha rozdíly, vedoucími pokud možno k ještě lepšímu výsledku. Jednotlivé Případy detektiva Murdocha především propojuje kontinuální příběh. Vynaložení nemalých finančních prostředků se odráží jak v nádherných dobových kostýmech, tak v propracovaných interiérech či možnosti natáčet v reálných zachovalých prostorách.

Seriál Případy detektiva Murdocha vychází z historických detektivek kanadské spisovatelky britského původu, Maureen Jenningsové, zasazených do prostředí viktoriánského Toronta. Hlavní hrdina, mladý detektiv Murdoch, vyšetřuje záhadné vraždy ve svém rajónu, čtvrtém okrsku Torontské policie. K dopadení pravých pachatelů nezřídka používá „nejnovější“ metody. Diváci se tak mohou těšit například na praktickou ukázku prvního detektoru lži, testování střelných zbraní, zjišťování krevních skupin a mnoho dalšího.

Přestože je seriál v mnohém poučnou záležitostí, jeho kouzlo spočívá především ve skvěle napsaných postavách, v čele s ústřední čtveřicí: detektivem Williamem Murdochem, doktorkou Julií Ogdenovou, inspektorem Brackenriedem a konstáblem Georgem Crabtreem.

V roli detektiva Murdocha se českým divákům představí kanadská hvězda, ostřílený Yannick Bisson (Sue Thomasová: agentka F.B.Eye). Jeho ženský protějšek, uvědomělou patoložku doktorku Ogdenovou vytvořila sympatická Heléne Joy, herečka australského původu, kterou jsme měli možnost vidět již v původní třídílné minisérii, odvysílané na TV Nova.

Seriál Případy detektiva Murdocha můžete od 11. února sledovat každý čtvrtek na ČT1 v hlavním vysílacím čase od 20:00. Po dobu jeho vysílání naleznete na Rozhledně exkluzivní informace z natáčení, portréty jednotlivých představitelů a mnoho dalšího. A věřte, je na co se těšit!

Zaujal vás seriál Případy detektiva Murdocha? Připojte se už teď do české fan skupiny Případů detektiva Murdocha na Facebooku!
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=354516705596&ref=ts


foto: Christos Kalohoridis07.02.2010 - Kateřina Sovová