Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Svět je pestrý, užijte si ho multikulturně!Úvodník: Konečně to vypadá, že březen nám znovu odkryje více barev, které jsme zvyklí v přírodě vídat. Ale pestrost nespočívá jen v koloritu, který identifikujeme na první pohled, nýbrž i v niternějším poznávání jiných způsobů, jak prožít život. V březnu si s ostatními multivitaminy, které posilňují imunitu, dejte ještě jeden mulťák - koktejl tradic a zvyků jiných kultur!

Článek: Cesty za obdobným poznáním podnikáme nejčastěji do zahraničí, kde se ocitneme přímo „u zdroje“, ovšem i v Čechách se najde spousta projektů, které nám přibližují život v jiných oblastech světa. Multikulturalita ale neznamená jen společnou existenci zvyků odlišných národů, ale také sem zahrnujeme soužití lidí z rozdílných etnik, různého náboženského vyznání, odlišné sexuální orientace, různorodého socioekonomického postavení nebo třeba více subkultur vedle sebe. A právě v tomto duchu bude plynout březen na Rozhledně.


Pro začátek vám nabízíme pár tipů na akce, které by neměly uniknout vaší pozornosti, protože nikdy nevíte, kde můžete poznat i sami sebe (když si vezmeme příklad ze známého přísloví - "Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem." x "Kolik kultur poznáš, tolikrát pochopíš svůj původ."):

· Výstava Ztracené životy humanitární organizace Magna Děti v tísni v sále Spírium Hudební a taneční fakulty AMU (od 19. března do 6. dubna) na Malostranském náměstí 13 v Praze.
Více info na: www.magnadetivtisni.cz

· Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani! proběhne od 20. do 27. března v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Plzni a Liberci.
Více info na: www.afrikaonline.cz

· Více než 100 filmů ze 30 zemí a spoustu zajímavých hostů ze zahraničí nabídne další ročník festivalu Jeden svět, který pořádá Člověk v tísni, o.p.s. Ten začne v Praze 10. března a po osmidenním maratonu postupně poputuje do dalších měst v České republice.
Více info na: www.jedensvet.cz


              

Foto
: Aneta &Simonková (akce projektu Asante Kenya)01.03.2010 - Aneta Šimonková