Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Společnost - Ze společnosti a o kultuře obecně

Tajemství ohrožených rostlin v Troji   Dnes   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

V botanické zahradě v Troji se odehrávají skutečné zázraky. Není to jen o pěstitelství rostlin, ale o ochraně genofondu, o posledním útočišti pro mnohé rostlinné druhy. Vznikají zde plány na navrácení do přírody těch, kteří jsou na pokraji vyhynutí. Připojte se k nám a prozkoumejte krásu, která září i ve tmě!
 

Dětský ráj v srdci Prahy? Lvíčkov!   17.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Lvíčkov, největší rodinný zábavní park v centru Prahy, otevírá své brány a zve všechny malé i velké dobrodruhy na cestu plnou her, radosti a nezapomenutelných zážitků. Ať už je slunce nebo prší, ve Lvíčkově se nuda nikdy nedostaví.
 

Lucie Bílá dostala speciální narozeninový dárek   13.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Letošní narozeniny Lucie Bílé byly ve znamení malé oslavy v jejím divadle, kde byl také poprvé představen speciální narozeninový dárek. Jedná se o nový videoklip k písničce Stroj času, který pro ni natočil jako producent syn Filip Kratochvíl.
 

Butky Park zahajuje sezónu   13.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Butky Park zahajuje sezónu. Přináší street festival plný zábavy a jídla, taneční a parkour workshopy i koncert Eddie Stoilow

Zapište si do kalendáře butovickou událost roku: v sobotu 20. dubna 2024 zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma.

Parkinson alias Jak pomáhá hluboká mozková stimulace?   11.04.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostParkinsonovou nemocí u nás trpí přibližně přes 50 000 pacientů. Celosvětově se jedná o druhé nejčastější neurodegenerativní onemocnění. Není vyléčitelná, ale existují způsoby, jak její projevy výrazně zmírnit, nebo dokonce odstranit. Základní farmakologická léčba není vždy dlouhodobě udržitelná, hodně pacientů začne být po nějaké době imunní, musí se navyšovat dávky léků, ale účinek se snižuje.

Konopí na rozcestí   10.04.2024   Monika Škubalová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Německo otevírá dveře rekreačnímu konopí, Česká republika váhá. Zatímco léčebné využití už pomalu nabírá na obrátkách, legalizace pro rekreační účely rozděluje společnost. Slibuje kontrolu nad trhem, daňové výnosy a snazší dostupnost pro pacienty, ale zároveň otevírá otázky ohledně bezpečnosti a dopadu na zdraví.
 

Málem se oženil s dcerou bači a touží po dobrodružství   09.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Herec Patrik Děrgel se s rodinou chystá na dovolenou. Místo letadla ale dává přednost karavanu, který mu slibuje svobodu a dobrodružství. Na jedno takové dobrodružství narazil i v Černé Hoře, kde se musel s bačou nahánět ovce.
 

Surfování, rafting nebo kayak cross v centru Prahy   06.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Areál Vlny Štvanice se 6. dubna otevírá velkou akcí široké veřejnosti

Surfování na říční vlně, rafting a kayak cross na kanále, e-foil a třeba paddleboardy na Vltavě... Toto a mnoho dalšího si budou moci vyzkoušet v sobotu 6. dubna návštěvníci velké celodenní akce v areálu Vlny Štvanice, který se tak po zimě otevírá do nové sezóny široké veřejnosti. Návštěvníky vedle všech těchto vodních aktivit v okolí celého ostrova čeká po celý den od 10 do 24 hodin například program pro děti, slackline a balanční hřiště, surfskate, cvičení, workshopy, dílna shapování prken, River Surf Bar, odpoledne a večer kapely i DJs. Od 17 hodin také proběhne debata o budoucí podobě ostrova za reprezentativní účasti politiků i architektů. Vstup do areálu Vlny Štvanice, který funguje mezi tenisovými kurty a skateparkem, je zdarma. 

Birgusovy kontrasty   06.04.2024   Monika Škubalová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Dvě pražské výstavy uznávaného fotografa Vladimíra Birguse zrcadlí srovnání totality a svobody v sugestivních barevných kontrastech.

Návštěvníci pražských galerií se v dubnu a květnu 2024 mohou ponořit do fascinujícího světa fotografií Vladimíra Birguse. Dvě autorské výstavy, Černá a bílá a Červená a modrá, představují kontrastní pohledy na život v totalitě a svobodě. Černobílé snímky zachycují atmosféru Sovětského svazu a jeho satelitů v 70. a 80. letech, zatímco barevné fotografie oslavují energii, volnost a harmonii.

Vepřové hody v pivovaru Velké Popovice   06.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Přichází neodolatelná příležitost pro všechny milovníky autentické atmosféry, výtečného piva a tradičních dobrot. Vepřové hody v pivovaru Velké Popovice jsou zde a s sebou přinášejí nejen chuťové orgie, ale i edinečné zážitky. Přidejte se k nám na výlet do minulosti, kde se snoubí vůně zabijačkových specialit, živá hudba a poctivé pivo Velkopopovický Kozel. A pro ty, kdo touží po dobrodružství, nabízíme cestu retro motorákem Kozel Expres z Prahy.

42 vteřin umění v metru!   05.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Eskalátor kultury nabídl operu, vážnou hudbu, povídku, malby i taneční performance.
 

Na XVII. všesokolský slet? Sokolové mají i tramvaj!   03.04.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostČeská obec sokolská oficiálně oznámila spuštění prodeje vstupenek na hromadné skladby. V rozmezí 200 až 700 korun na den budou k zakoupení od 1. dubna a očekává se, že se hlediště Fortuna Areny zcela zaplní. Ulicemi Prahy jezdí speciální sletová tramvaj se soutěží, ke stažení je sletová mobilní aplikace Sokol a na tiskové konferenci zazněla premiéra nahrávkymanifesta s hlasy známých osobností.
 

Cuvée novinka pro oslavy   01.04.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Svěží, ovocná a s elegantním perlením: Cava Codorníu Cuvée Clásico Organic Brut je ideální volbou pro oslavy Mezinárodního dne cavy, který se slaví 23. dubna.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 306

Celkový počet stran Webmagazínu je 306. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0698 s