Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Společnost - Ze společnosti a o kultuře obecně

S LOVE se doslova roztrhl pytel   25.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostCelkem nedávno jsme vám vysvětlli, co to je KroutiLOVE, nyní vám představíme Pernštejnlove přímo z pardubického zámku a nakonec ještě festival MikuLOVE. Ale vězte nebo ne, nic z otho nejsou novinky, ale pokračující ročníky úspěšných kulturních akcí. Chyběli jste? Letos byste už rozhodně neměli!

David Černý poprvé promluvil o motýlech na Máji   23.05.2024   Aneta Šimonková   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostJeště nevlají křídly, už však zdobí fasádu legendárního obchodu Máj na Národní třídě v Praze. Sochy dvou motýlů od umělce Davida Černého v sobě snoubí vícečetnou symboliku. Vyvolaly nadšené reakce, nechyběly však ani kontroverze. Sám umělec nyní prozradil, co letadla Spitfire v modro-fialovém hávu a s křídly znamenají. 

Psí dědictví   22.05.2024   Jaroslav Adam   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostUž jste někdy zdědili psa? Pokud ano, tak víte a tušíte. A pokud ne, tak se vám těchto pár řádek může někdy hodit. Mně totiž zůstala taková jedna chlupatá čubina na krku. I teď na mne čučí těma psíma očima a snad i jakoby tušila, že chci pomlouvat právě ji. Ještě jednou na ni kouknu, je to jasný – ví to!

Celé Česko čte dětem   21.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostTýden čtení dětem je první červnový týden, a to díky celonárodní osvětové kampani "Celé Česko čte dětem", která byla založena před osmnácti lety. Týden čtení dětem proběhne po čtrnácté. Do akce se zapojují školy, školky, knihovny a další organizace. 
 

Oslavme naše pilné hrdinky!   20.05.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostJak často si uvědomujeme, že bez včel bychom si nemohli vychutnat ranní kávu s medem, lahodné ovoce a zeleninu ani spoustu dalších potravin? 20. května slavíme Světový den včel, abychom si připomněli, jak důležitou roli tyto drobné hmyzí hrdinky hrají v našem ekosystému.

Pražská Fata Morgana slaví výročí   19.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostFATA MORGANA je:
a) optický jev vznikající v atmosféře, kdy je možné díky teplotní inverzi vidět odraz určitého objektu zrcadlícího se ve vzduchu,
b) skleník v pražské botanické zahradě.
Správná odpověď: a) i b).

Pro sekeru na Svět knihy   18.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostPojďte se probrat knihami, zda některá z nich "stane se skutečnou sekerou na zamrzlé moře v nás", a připomeňme si 100. výročí úmrtí Franze Kafky na 29. ročníku

SVĚT KNIHY
Holešovické výstaviště 23.-26. května 2024
Letošní ročník nabízí mj. program „Das Buch - německojazyčná literatura", který připravili: Goethe-Institut ČR, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace.

 

Cesty   17.05.2024   Jaroslav Adam   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostZnáte ten pocit, kdy nemůžete jít dál? Znáte ten pocit, kdy nevíte, kterou cestou se dál vydat? Já ano. Protože má cesta jednoho dne zmizela. Ze dne na den, z minuty na minutu. Prostě najednou byla pryč. Ta cesta, o které jsem si byl jist, že je tou nejlepší a nejkrásnější cestou na světě, jakou si jen člověk dokáže přát. Cesta lemovaná jen těmi nejkrásnějšími příběhy života, ať těmi, co se již udály, anebo těmi, co na mne teprve čekaly a měly mne teprve potkat. Žijete si jeden báječný den za druhým a je vám skvěle. Samozřejmě že se občas i perete s překážkami všedních dnů, někdy dokonce na té cestě zmoknete, jindy naberete zpoždění, občas do vás někdo ťukne, ale zároveň víte, že zase vyjde sluníčko, naberete rychlost a zase frčíte s větrem ve vlasech. Tedy pokud na rozdíl ode mne nějaké máte… (zas mám lepší aerodynamiku).

Světový den proti mozkové mrtvici: Málokdo ji rozpozná!   15.05.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostNejčastějšími příznaky mrtvice jsou povislý koutek (ochrnutá polovina obličeje), oslabení či ochrnutí končetin na jedné straně těla a náhlá porucha řeči (pacient často zaměňuje slova a působí zmateně). K tomu se přidávají další příznaky jako brnění končetin, pocity na zvracení nebo bolesti hlavy.

Army den, oblíbená událost ve Flora Atriu   09.05.2024   Monika Škubalová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Po roční odmlce se opět blíží očekávaný Army den v Atriu Flora. Tento rok se koná v sobotu 18. května. Akce nabídne široké spektrum armádní techniky, výstroje a výzbroje. Program byl pečlivě připraven ve spolupráci s Armádou České republiky (AČR).

Zuzka Vajnerová Cerovská je královnou všech příště   07.05.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostZuzce Vajnerové Cerovské vychází v nakladatelství Dauphin knížka s názvem Královna všech příště. Známe se více než dvacet let a stejnou dobu si i tykáme. Právě vydání Zuzčiny nové knihy byla příležitost, jak ji po letech vyzpovídat.
 

Májová procházka botanickou zahradou   04.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Botanická zahrada je právě v dubnu a v květnu tím nejkrásnějším místem pro jarní procházky. Přestože řada květů, za kterými se sem touto dobou návštěvníci vydávají, kvůli vrtochům počasí už zmizela, lákají časně rozkvetlé pivoňky na Pivoňkové louce, šeříky na stráni a rododendrony a azalky v Japonské zahradě. Hned na několika místech zahrady se mohou návštěvníci těšit z květů i vůně konvalinek. Barvami hýří rovněž skleník Fata Morgana, kde se až do 2. června koná výstava tropických motýlů – Motýli: Dobrodružná cesta. Při procházce venkovními expozicemi lze dojít až k nové ohradě s ovcemi, ve které je možno zahlédnout i čerstvě narozená jehňata. Botanická zahrada má otevřeno každý den včetně svátků 1. a 8. května od 9 do 19 hodin.
 

Vyšehradská literární soutěž 2024 Poezie pro Prahu   03.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostKulturní akce pro veřejnost - literární soutěž poezie s následným uveřejněním vítězných děl na veřejných místech v Praze (na reklamních panelech v metru). 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 308

Celkový počet stran Webmagazínu je 308. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.079 s