Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Film - Zajímavosti kolem filmu

FOTOREPORTÁŽ: Z natáčení Krtkova světa   Dnes   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRežisérka Eva Toulová začala právě natáčet nový film o české byrokracii KRTKŮV SVĚT. Ve filmu se objeví: David Novotný, Barbora Seidlová, Oldřich Navrátil, Igor Bareš, Jaroslav Satoranský, Ladislav Frei, Valerie Zawadská, Eva Hrušková. Film je inspirován skutečnými událostmi a popisuje zdlouhavý úřední boj  dětského parku Krtkův svět. Námět pro film zpracoval sám majitel parku, p. Roušal.

Brzy se bude natáčet přímo v parku, a to na 4. narozeninách krktova světa ve dnech 7.-9. 6. 2024. Níže krátká fotoreportáž z natáčení...

Jednoduchý název, těžké téma, to je film VZOR   23.05.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNový koprodukční slovinsko-česko-italsko-srbský snímek VZOR, který bude do českých kin uveden 6. června, řeší šikanu na základní škole. Hlavní hrdina Jan v něm se svou matkou opustil slovinskou metropoli, zatímco nové spolužáky na malém městě poznává pouze online. Na poslední dva měsíce deváté třídy ovšem přijde do lavic a snaží se ve škole zapadnout do kolektivu. A tehdy začne jeho neuvěřitelný boj o lidskou důstojnost. 

Tarek Boudali přichází Rychle a nemožně   18.05.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdepak, žádný překlep a ani žádná náhoda. RYCHLE A NEMOŽNĚ je zcela záměrně podobný název s akční filmovou sérií Rychle a zběsile, jelikož se jedná o její parodii.  Ale nejen její, dotkne se i mnoha jiných akčních filmů: Terminátor 2, Mission: Impossible, Rambo, Indiana Jones a dalších. Francouzští tvůrci v režii Tareka Boudaliho tuto komedii vytvořili již v loňském roce, ale my ji  v českých kinech uvidíme od 27. června.
 

Podaří se vyřešit Problém tří těles?   13.05.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPrvní řada sci-fi seriálu spuštěná 21. března na Netflixu vychází z knižní předlohy oblíbeného čínského autora Lioua Cch’-sina. Knižní předloha sestává ze tří dílů a stejně tak by i filmová série měla dostát tří řad. Hlavním tématem je mimozemská invaze, která však probíhá úplně jinak, než jsme dosud kdy viděli či si vůbec představovali. 

Jedna noc otevírá diskuzi o sexu   11.05.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDavid Laňka přichází s novým filmem „Jedna noc“, který se nebojí otevřít téma, o němž se příliš nemluví – sexuální livechaty. Tento provokativní snímek nám ukazuje, jak internet a moderní technologie ovlivňují naše mezilidské vztahy a lásku. Film sleduje příběh osudové lásky mezi bývalým úspěšným muzikantem Adamem a jeho ženou Eliškou, kteří společně už zažili nejednu zkoušku, ale co je čeká během jedné noci, kdy se celý děj odehrává, může být tou nejtěžší.

Co mě v dubnu zaujalo na Netflixu   30.04.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMůj první dubnový snímek není vůbec vesele aprílový, ale naopak depresivně melodramatický. Film Pořád jsem to já o profesorce postižené ranou formou Alzheimerovy nemoci. Z dokumentů volím zajímavý přírodovědný dokument Planeta Praha. V dubnu jsem bohužel neměla na výběr velké štěstí, a tak tentokrát přidávám snímek Plavkyně, který zastává opačný protipól řady. Ten mě nezaujal, přestože hodnocení na databázi slibuje solidních 69 %. 

Chuť svobody a Recept na štěstí   29.04.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Mladá talentovaná kuchařka Varia se nevzdává snů a odchází do Lvova, aby se prosadila v prestižní restauraci. Nečekaně objeví knihu s recepty legendární Olgy Frankové a vydává se na cestu plnou chutí, vůní a objevování sebe sama. Film Recept na štěstí vás okouzlí krásou ukrajinské kuchyně a dojme příběhem o naději a hledání štěstí.

Levná neděle opět vtrhne do Cinema City   27.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeště jste neviděli nejnovější filmové blockbustery? Nemohli se rozhodnout, který filmový formát zvolíte nebo jste odkládali návštěvu kina z úplně jiného důvodu? Tak teď je ten pravý čas to napravit. Cinema City spouští první LEVNOU NEDĚLI v tomto roce, a to již 28. dubna 2024. Mimo výhodných cen vstupenek je v rámci akce zahrnuté i speciální nedělní menu. Filmy si budete moci užít nejen v klasických, ale i ve speciálních a jedinečných formátech, kterými jsou IMAX a 4DX. 

Boy Kills World   18.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film, který se věnuje tématu rodiny a pomsty, přichází do kin pod režijním vedením Moritze Mohra a s producentskou podporou Sama Raimiho a Roye Leeho. Hlavní postavu nelítostného bojovníka, ztvárněnou Billem Skarsgårdem, hnání touha po pomstě po hrůzném útoku na jeho rodinu. S plnou razancí se vydává na cestu smrti a zničení, přičemž diváci jsou svědky nekompromisní akce a dobrodružství, které připomíná klasické kung-fu filmy s dávkou sebeironie a černého humoru.

Začala se natáčet Zlatovláska, i tentokrát s Petrem Štěpánkem   16.04.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze kultovní pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století. Nyní se oblíbený herec vrací v roli krále a v jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň zlatovlasé princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.
 

Prázdniny s Broučkem: Obytný vůz z roku 1972 na cestě komedie   13.04.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Blíží se jaro a s ním i nová česká komedie "Prázdniny s Broučkem", která slibuje zábavu pro celou rodinu. Film nás vezme na dobrodružnou cestu s obytným vozem Broučkem z roku 1972, zažijeme s ním humorné momenty, nečekané zvraty a dotkneme se i dojemných příběhů.

ÚDOLÍ VČEL – TV tip – Tragédie o věrnosti a citu   13.04.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 2000 uvedl karlovarský festival cyklus filmů nazvaný „Dvacet století po Kristu.“  20 pečlivě vybraných filmů přineslo rekapitulaci dějin civilizace založené na křesťanství. Vedle naprosto výjimečných snímků jako Andrej Rublev Andreje Tarkovského, Pasoliniho Evangelium sv. Matouše či Bergmanova Sedmá pečeť sem byl zařazen také možná skromnější, ale svým významem ne nepodstatný film režiséra Františka Vláčila ÚDOLÍ VČEL z roku 1967.

Identita odhaluje sto let vizuální kultury   12.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film Identita: Příběh českého grafického designu mapuje více než stoletou historii vizuální kultury v České republice. Snímek režírovaný Kateřinou Mikulcovou je určen pro tuzemské i zahraniční publikum a představí grafický design jako okno do české historie, povahy a národního příběhu.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 132

Celkový počet stran Webmagazínu je 132. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0397 s