Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Film - Zajímavosti kolem filmu

Začala se natáčet Zlatovláska, i tentokrát s Petrem Štěpánkem   Dnes   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze kultovní pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století. Nyní se oblíbený herec vrací v roli krále a v jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň zlatovlasé princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.
 

Identita odhaluje sto let vizuální kultury   12.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film Identita: Příběh českého grafického designu mapuje více než stoletou historii vizuální kultury v České republice. Snímek režírovaný Kateřinou Mikulcovou je určen pro tuzemské i zahraniční publikum a představí grafický design jako okno do české historie, povahy a národního příběhu.

Poslední naděje pro legendárního tvora   07.04.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

V srdci starobylé Číny se chystá epická záchranná akce. Malá sirota Ping se stává klíčem k osudu majestátního draka, uvězněného krutým císařem. Společně se vydávají na cestu plnou nebezpečí a dobrodružství, která prověří jejich odvahu a zpevní nečekané pouto.
 

Tady Havel, slyšíte mě?   07.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Václav Havel na sklonku života: intimní a dosud neviděné záběry v dokumentu Petra Jančárka.
 

Nezlomní: Příběh o přátelství, které překoná i džungli   05.04.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Dojemný film inspirovaný skutečnými událostmi vypráví o nečekaném přátelství mezi zkušeným závodníkem a opuštěným psem v drsných podmínkách latinskoamerické džungle.

Prošli džunglí, aby našli nejlepšího přítele

Z PEKLA - TV tip – Jack Rozparovač zdraví z Prahy   05.04.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPostava jednoho z prvních masových vrahů Jacka Rozparovače dodnes nenechává v klidu amatérské detektivy i mediální tvůrce. Totožnost vraha, který se v roce 1888 vrhal na londýnské prostitutky aby je nejprve uškrtil a poté zohavil, nebyla nikdy spolehlivě zjištěna. O to více se jeho postavou inspirovali umělci – od spisovatele Arthura Conana Doyla až po filmaře z níchž jmenujme třeba Davida Wickese, Rowdy Herringtona, Janet Meyersovou či Johna Eyrese. 

Dny evropského filmu   03.04.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Již 31. ročník festivalu Dny evropského filmu (DEF) láká filmové fanoušky na pestrou paletu snímků z celého kontinentu. Od 4. do 9. dubna se v Praze, Brně a Ostravě promítne přes 30 filmů, které uchvátí jak zkušené filmové harcovníky, tak i ty, kteří teprve objevují kouzlo filmového umění.
 

Co mě v březnu zaujalo na Netflixu   30.03.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV březnu jsem potěšila oko i srdce u filmu Děti moje, docela mě překvapil i lehce znechutil thriller Přísaha a zaujaly mě opět dva vzdělávací dokumentární seriály. První o schopnostech domácích zvířat Co se skrývá v mazlíčcích a druhý o poutavě zpracovaném putování po lidském těle Člověk - Svět uvnitř.

Tajemná síla větrného démona v thrilleru Smršť   25.03.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Anna Geislerová a Tomáš Maštalír v napínavém příběhu o temné síle, která se šíří s halným větrem.

Gump – jsme dvojka představí unikátní dronovou show nad Prahou   21.03.2024   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž se to blíží! Včera byla premiéra a ve čtvrtek 28. března dorazí do kin po celé republice pokračování úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Pokračování má název Gump – jsme dvojka. Tvůrci snímku se rozhodli fanoušky potěšit nejen dalšími příběhy ze života psího hrdiny, ve spolupráci s hlavním městem Prahou se rozhodli připravit speciální dárek ve formě dronové show věnované Gumpovu příběhu. Show se uskuteční v úterý 26. března od 19 hodin v centru hlavního města a bude zdarma. U toho nesmíte chybět!

Mrazivý mysteriózní thriller, který otřese vašimi smysly   16.03.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Ponořte se do temnoty a osudovosti s filmem Smršť, jehož mrazivý příběh na motivy bestselleru Jozefa Kariky vyvolává nejen halný vítr, ale i vzrušující otázky kolem smrti a tajemství. Anna Geislerová a Tomáš Maštalír vystupují v rolích manželského páru, který se ocitá tváří v tvář nejen lázeňskému odpočinku, ale i vlastním nejtemnějším strachům.
 

PIANISTA - TV TIP - Hudebník, který přežil holocaust   16.03.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJsou zážitky, které se nesmazatelně vryjí do paměti a ovlivní celý další život. Mnohdy jsou tak silné, že si je člověk odmítá připustit nebo se snaží na ně nemyslet. A v případě umělce trvá mnohdy řadu desetiletí, než se k nim, byť zprostředkovaně na příběhu jiného člověka, vrátí. Tak tomu bylo v případě světoznámého režiséra Romana Polanského, který zažil v životě mnoho ústrků i jizev, ale tou nejhlubší byl zjevně holocaust, který poznamenal jeho dětství kdy přišel o matku a utíkal před jistou smrtí jak a kam mohl. Přežil jen zázrakem, ale rány z dětství se úplně nezacelily nikdy. Přesto stále váhal, zda se některým svým filmem této tragické doby dotkne. Až po čtyřiceti letech od svého debutu k tomu našel vnitřní sílu.

VRÁNA – TV tip – Městem se šíří zlo   15.03.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDo duše se zadírající tóny rockové hudby, modravé blesky, otevírající se hroby, temné, ze společnosti vykořeněné postavy a všudypřítomné zlo - tak začíná romantický horor VRÁNA. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 131

Celkový počet stran Webmagazínu je 131. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0933 s