Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Literatura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Kopíruje naše zahrada naši duši?   Dnes   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHeiko Hähnsen, autor publikace "Zahrady síly" je o tom zcela přesvědčen. Naše zahrada, stejně jako náš dům, je odrazem nás samých. Co je ale důležitější, toto spojení je oboustranné. Zatímco svou energii zrcadlíme do prostoru, který obýváme, on stejnou měrou působí na nás. Magii tohoto vzájemného působení ostatně deklaruje už samotný podtitul knihy Souznění přírody a člověka v tvorbě zahrad.

Záhada a tajemství v nitru lidské duše   15.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Román Můj svět v tobě od Renaty Šindelářové otevírá dveře do fascinujícího světa malého chlapce jménem Leo. Leo se odlišuje od svých vrstevníků neobyčejnou vnímavostí. Vnímá paranormální jevy a komunikuje s anděly. Jeho život se náhle protne s osudem Sofinky, dívky, která se ztratí v rušném centru Prahy. Podaří se Leovi telepaticky zachytit její myšlenky a rozluštit tak tajemství, které ji obklopuje?

Zkroťte divokou šelmičku s láskou a trpělivostí   13.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Kdo by si nepřál věrného psího kamaráda, který s ním projde všemi radostmi i strasti štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle ale nevyžaduje žádná kouzla ani čarodějné lektvary. Místo toho si klid a pohodu v domácnosti s chlupatým mazlíčkem zajistíte sami – a to správnou výchovou hned od prvních krůčků.
 

Zahradní projekty pro kutily   11.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nadšení pro kutily a zahradníky: Kniha Zahradní projekty pro kutily od Folka Kullmanna otevírá dveře do světa originálních a kreativních projektů, které zútulní vaši zahradu a dodají jí osobitý ráz. Ať už máte malý kousek zeleně nebo rozlehlý pozemek, v knize najdete inspiraci a návody pro všechny typy zahradních úprav.
 

Jen jeden svět: Kdo je vrah?   08.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Když se ponoříte do stránek knihy "Jen jeden svět" od Renaty Šindelářové, otevřou se před vámi dveře do fascinujícího světa plného tajemství a napětí. Tady vás čeká seznámení s Biankou, charismatickou ezoteričkou s tajemnou minulostí, která tvrdí, že dokáže navazovat komunikaci s mrtvými. Ale pro investigativního novináře Daniela není Bianka jen prostřednicí mezi světem živých a mrtvých; vidí v ní podezřelou z chladnokrevné vraždy.

Zimní hrob – nedaleká budoucnost není příznivá pro nikoho   07.04.2024   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJen málo autorů  dokáže tak příjemně překvapit a potěšit srdce čtenáře detektivek jako  skotský, ve Francii žijící Peter May. Jeho Trilogie z ostrova Lewis (hlavně Skála). Akta Enzo, či série čínských thrillerů mu zajistily trvalé místo mezi čtenáři a ti se těší na každou jeho novou knihu. Peter May je hodně plodný, snad každý rok přijde s novým románem, ale ne všechny mají vynikající úroveň. Bez výjimky však platí, že jsou nad průměrem běžného výběru tohoto žánru. O těméř všech jsme také na stránkách Webmagazinu psali, tak si můžete jejich recenze najít.
 

Sestry a stíny minulosti   06.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Radka Zadinová přináší ve svém románu "Přežít svou smrt" dojemný příběh o dvou sestrách, Anně a Lucii, jejichž osudy jsou spojeny těžkými životními zkouškami a nečekanými událostmi. Tento román není pouze o obyčejných událostech, ale o hlubokých poutech sester, které se nečekaně rozvíjejí. Čtenáře vtahuje do světa, kde se rodinné vazby a skrytá tajemství prolínají s osobními osudy obou žen.

Kunderovy myšlenky o Evropě rezonují i dnes   05.04.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Vydavatelství Supraphon ve spolupráci s nakladatelstvím Atlantis po úspěšném vydání audioknih Nevědění Směšné lásky pokračuje ve vydávání díla světově proslulého spisovatele Milana Kundery. V pátek 5. dubna 2024 vychází audiokniha dvou esejů pod společným názvem Unesený Západ. V překladu Anny Kareninové je načetl člen činohry Národního divadla Radúz Mácha. Audiokniha vychází na CD-MP3 i digitálně; celkový čas nahrávky je pětaosmdesát minut.

Čerti nejsou   05.04.2024   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZatímco Hrabal by se ve čtvrtek 28. března 2024 dožil 110 let, Zdeněk Svěrák slavil stejný den 88. narozeniny. Má na trhu aktuálně knížku, která byla vydána koncem minulého roku pod názvem Čerti nejsou, což je vtip: při čtení jsme naopak od začátku do konce ubezpečováni, že jsou, existují a pouze se šikovně umějí vydávat na nás, červy pozemské. Občas.

Podivná holka   29.03.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČtivé, napínavé, plné nečekaných zvratů, s mrazivou, místy až hororovou atmosférou. Příběh o šikaně, křehkosti dětské duše, osamění, lžích, manipulaci i křivdách, jenž se nedají odčinit. O krutosti, nenávisti, přetvářce a odsudcích. O jizvách na duši, které se nikdy nezahojí.

Cestujte s kartami do světa emocí   28.03.2024   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČiré a laskavé karty archetypy, který stráží a vytváří naši osobnost. Voda patří k emocím, čekejme tedy sadu karet, která bude hovořit především o emocích, jejich kořenech, tom, jak se projevují v našich všedních dnech. A dají návod, jak své emoce zvládat, využít ve svůj prospěch.

Lži a přetvářka   25.03.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKaždý něco tají. Všichni lžou. Každý něco skrývá. Nikdo neříká pravdu. A všichni se bojí.

Jeden z nich je totiž VRAH.

Fuck the TV   22.03.2024   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPodný spisovatel (a jinak také lékař) Václav Gruber (*1953) nazval svou nejnovější knihu Černá a bílá jsou jen dva odstíny šedi. Jde o sbírku osmnácti povídek, ve kterých vám autor napráská překvapivosti o zbudování amerického Sillicon Valley (v próze Vítejte v klubu) či o konzervování času (O Anežce a krabici). Přesto nejde o typické science fiction, ale spíš jakési hrátky se sci-fi. Zásadně se vychází z co nejběžnějších situací a „normálních“ absurdit denního provozu.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 207

Celkový počet stran Webmagazínu je 207. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1092 s