Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Výtvarné umění - Malířství, sochařství, fotografie, výstavy

Podruhé se narodil ve 100 letech   24.05.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNení ovšem řeč o člověku, nýbrž o obrazu. Namalován byl před sto lety, ale až nyní se poprvé objevil na veřejnosti a bude tedy i poprvé vystaven. Jedná se o dosud neznámý pastel JARO od Jana Zrzavého. 

Výstava: Skryto v ženě   11.05.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava "Skryto v ženě" představuje díla Aleny Kupčíkové, která nachází inspiraci ve své ženské podstatě, mateřství a zkušenostech z každodenního života. Odhaluje smyslnost a ženskost v různých uměleckých formách, včetně velkoformátových litografií, smaltovaných reliéfů a unikátních reliéfů z lidských chloupků z ohanbí, které autorka nazývá "chlupatice." Tato výstava přináší radost a radost, ale také otevírá společenská tabu týkající se sexuality a intimity.

Umění manýrismu v jízdárně Valdštejnské   10.05.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Zveme vás na fascinující cestu od Michelangela po Callota, kde se v rámci výstavy v Jízdárně Valdštejnské v Praze setkáte s více než dvěma stovkami vynikajících děl, mapujících proměny manýristického grafického umění. Představí se vám klíčoví umělci tohoto období, jako Michelangelo, Raffael, a další mistři, kteří formovali tento mezinárodní umělecký proud. Přijďte prozkoumat rafinovanou eleganci, bohatou fantazii a tajemné symboly, které charakterizují manýrismus, a objevte díla dosud veřejně nevystavená, včetně kresby samotného Michelangela Buonarrotiho.

Příběhy fotografií, příběhy žen   26.04.2024   Renata Šindelářová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMilan Pecho je fotograf, který na svých snímcích zachycuje ženy. Kromě nich se ale vždy snaží vystihnout něco navíc, byť třeba jen náladu, pocit či tajemství schované v každém z nás. Zde je několik jeho prací, ke kterým nám doplnil příběh.
Na této první fotografii zachycuji autoritativnost ženy – kam až může zajít? Podle mých představ velice daleko. Znám spoustu mužů, kterým se autoritářství u žen líbí. Čím hůře se k nim jejich královna chová, tím jsou jí oddanější. Pokusil jsem se tuto myšlenku přenést na snímek „Včelí královna“.

Nový majstrštyk guru designu Philippa Starcka   24.04.2024   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPhilippe Starck vystudoval umělecký design na École Nissim de Camodo v Paříži, brzy poté si založil vlastní firmu Starck Products. Je jedním z nejslavnějších a nejproduktivnějších designérů současnosti.

Jeho francouzské studio, tvořící pro významné světové značky, navrhuje od drobných produktů do domácnosti přes nábytek až po interiéry. Sám je vizionář a inovátor, snaží se navrhovat ekologicky a jeho design je v mnoha případech označován za revoluční.

Umění Asie napříč prostorem a časem    14.04.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Po 25 letech od otevření první stálé expozice asijských sbírek Národní galerie v Praze, se odborníci chystají představit novou, revoluční koncepci v expozici umění Asie. Salmovský palác na Hradčanském náměstí v Praze bude hostit tuto vzrušující událost od 24. dubna 2025. Přinášíme vám detailní pohled na koncept expozice, který propojuje historii, kulturu a umění Asijských zemí s českým kontextem.

Tarotový elegán mezi klasikou   04.04.2024   Renata Petříčková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníA zázrak tarotových karet je u vás! Možná znáte tyto karty od vidění, protože patří k těm bezkonkurenčně neznámějším! A jsou tu už v mnohém dalším vydání, znovu pěkně čerstvé na pultech, tentokrát s novou příručkou, která byla psána jasně, stručně s naladěním na pocity z karty a dobré rady, které s ní mohou být spojeny.

Krása bez závoje oslovuje smysly   01.04.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Vstupte do světa Jiřího Načeradského, malíře, který odvážně překračoval hranice tradice a konvencí. Výstava "Krása bez závoje" v Galerii Villa Pellé otevírá dveře do soukromých sbírek tohoto významného umělce a přináší nečekané pohledy na lidské tělo, uměleckou svobodu a společenské kontexty. Připojte se k nám a prozkoumejte život a dílo Jiřího Načeradského skrze jeho provokativní obrazy, které oslovují smysly i mysl.

Výtvarné umění na ledě   30.03.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

V dnešním hektickém světě plném moderních sportů má výstava v Paláci Kinských jedinečnou příležitost vrátit se k historii a uměleckému vyjádření kolem tématu bruslení a hokeje. Otevíráme bránu do minulosti, kde se bruslení stalo nejen zábavou, ale i odrazem společenských změn a vývoje. Kurátorka Anna Strnadlová s odbornou spoluprací připravila expozici, která nejen představuje umělecké skvosty minulosti, ale i aktuální pohled umělců na tento klíčový sport.

Solidarita přináší skrze umění naději   08.03.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Přijměte pozvání do světa mezinárodní solidarity a uměleckého vyjádření na výstavě "Žádný pocit netrvá věčně. Sbírka solidarity ve Skopji." Prozkoumejte unikátní sbírku Musea současného umění (MoCA) ve Skopji, která se stala symbolem obnovy po ničivém zemětřesení v roce 1963. Odkrýjte, jak umělci z celého světa darovali svá díla, vytvářejíce časovou kapsli pozdního modernismu a propojujíce umění západního kánonu s tvorbou umělců ze východního bloku, včetně Československa.

Umění dechu: Filomena Borecká ve Veletržním paláci   27.02.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Zapomeňte na ticho galerií a otevřete své smysly novému zážitku. Filomena Borecká, česká umělkyně žijící v Paříži, nás zve na cestu do světa tichých myšlenek prostřednictvím svého fascinujícího umění dechu. V unikátním projektu v Národní galerii nám umělkyně otevírá dveře do "vnitřní krajiny", kde dech přetváří abstraktní kresby. Připravte se na setkání s uměním, které pohlcuje nejen oči, ale i samotný dech.

Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita   21.02.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Národní galerie Praha (NGP) představuje svým návštěvníkům fascinující plán pro rok 2024, otevírající dveře k dílům Michelangela a dalších mistrů ve spolupráci s Musée du Louvre. Veletržní palác se stane arénou pro výstavu o solidaritě v umění v době konfliktu, zatímco palác Kinských představí neobvyklý projekt věnovaný fenoménu hokeje. NGP se také chystá prezentovat české umělce na prestižním Benátském bienále umění.

Proč se Mona Lisa usmívá?   19.02.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Mona Lisa, mistrovský portrét od Leonarda da Vinciho, kraluje v pařížském Louvru nejen svou neotřesitelnou krásou, ale také záhadným úsměvem, který vyvolává otázky, které fascinují umělecký svět. Tento portrét není jen obrazem, je to vstup do světa tajemství, které nás láká k hloubkovému pohledu. Při sledování tohoto mistrovského díla se ponořme do analýzy, zkoumejme každý pohled, každý stín a snažme se odhalit, co skrývá tato enigmatická tvář. Zjistíme, že Mona Lisa není jen obrazem, ale portálem do uměleckého světa plného záhad, který nás nutí položit si otázku: Co se skrývá za tímto nevýslovným úsměvem?

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 43

Celkový počet stran Webmagazínu je 43. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0433 s