Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Fotopozvánka do Knižních lázní s Petrou Hůlovou a Markem Torčíkem   Dnes   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Čtyřdenní knižní festival v Mariánských Lázních se letos koná od čtvrtka 20. do neděle 23. června a jeho ambasadory se stala česká spisovatelka Petra Hůlová a držitel literárních cen (Magnesia Literatura, Cena Jiřího Ortena) Marek Torčík. Knižní lázně nabízejí setkání se samotnými autory v podobě besed či literárních čtení. Samozřejmostí je přítomnost předních českých nakladatelů a knihkupců na knižním jarmarku, navíc přichzí program „pečující o duševní zdraví" zahrnující literární vycházky po stopách slavných literátů, ale také koncerty a nakonec i legendární Pecha Kucha Night (Noc povídání či tlachů) s inspirativními osobnostmi literárního a vůbec kreativního světa.

Hledání vlastní identity: Proč je důležité být sám sebou   Dnes   Monika Škubalová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostSvět je plný pokynů, jak se chovat, co říkat a kým být. Není divu, že se v tom ztrácíme a v zrcadle vidíme jen mišmaš cizích tváří. Ale co když ten pravý poklad je ukrytý hluboko v nás samých?

Lassie se vrací s Novým dobrodružstvím 20. června   18.06.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

20. června znovu ožije v našich kinech dobrodružství o Lassie, nejslavnější fence světa. Film Lassie: Nové dobrodružství tvoří volné pokračování snímku Lassie se vrací, který vznikl podle bestselleru Erica Knighta. V roce 2020 byl uveden ve více než 140 zemích a stejně jako před osmdesáti lety, kdy byla britská románová předloha zfilmovaná poprvé, udělal z dlouhosrsté kolie skutečnou celebritu.

Týden plný příběhů o jedné milé rodině a lese   18.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDrobná knížečka pro předškoláky a čtenáře mladšího školního věku s názvem "Vítejte u nás v lese" přináší sedm krátkých rodinných povídek, kde každý ze členů rodiny prožije svůj krátký příběh a dostane se dokonce také na jezvčíka Loliho a strom Bonifác. Hlavní roli zde hraje příroda a velká část příběhů se odehrává alespoň částečně v lese či v jeho blízkosti, ovšem ne všechny, jak by název napovídal. Texty doplňují milé ilustrace a na konci knihy je navíc úkol na podporu rozlišení jednotlivých dní v týdnu.

Jak poznáte správně načepované pivo?   17.06.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostChcete mít jistotu, že když si zajdete na pivo, tak bude v té nejlepší kvalitě? Jak má správně vypadat, a co všechno je potřeba, abyste z něj měli prvotřídní zážitek? To vše vysvětlí letošní vítězka soutěže Pilsner Urquell Master Bartender Klára Brodecká z brněnské restaurace The Erin's Flag Irish Pub.

Chytré zahradničení alias Zahrada bez zalévání   17.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPublikace nakladatelství Kazda "ZAHRADA BEZ ZALÉVÁNÍ" nesoucí podtitul "Chytré zahradničení se 44 rostlinami, které dobře snášejí sucho" mně svým podtitulem lechce zmátla. Ano, čekala jsem útlou knížečku, ale obsahově ne tak širokého záběru. Najdete v ní rozhodně víc zahrádkářských rad než jen k pěstování zmíněných 44 rostlin - nakonec i když je štíhlá, má 128 stran. Její celková koncepce přitom potěší všechny, kteří se alespoň trochu zajímají o udržitelnost a ekologii a upřednostňují raději přirozenost před chemií. Respektují zkrátka přírodu a místo aby ji znásilňovaly stavěním betonu či nepřirozeným výběrem rostlin, které je pak o to těžší udržet při životě, spíše využívají místních přírodních podmínek a s ohledem na ně teprve volí vhodnost rostlinných druhů. Knížečka plná fotografií potěší oko a přináší spoustu cenných tipů a rad.

Moje ptačí knížka je pro děti ideální   16.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMoje ptačí knížka je krásná publikace pro zvídavé děti mladšího školního či předškolního věku s velkými stránkami v A4 formátu, která je plná barevných a věrohodných obrázků doplněných rozumnou míru textu. Přesně tak, aby malé koumáky bavila, podnítila jejich zájem, sdělila pár zajímavostí, ale nestihla se stát nudnou. Přesně tak, aby zodpověděla spoustu všetečných otázek typu "proč", přestože možná některé další otázky přibudou - což je zcela v pořádku.

Letní slavnosti staré hudby   16.06.2024   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Festival Letní slavnosti staré hudby patří již zcela neodmyslitelně k prázdninové Praze. Od 16. července do 6. srpna pozve na výpravy za skvosty a tajemstvími dějin evropské hudby v podání předních interpretů mezinárodní i domácí scény. Festivalové večery se budou konat v citlivě zvolených historických sálech pražských paláců, kostelů a klášterů, které jim dodají nezaměnitelnou atmosféru. Programy představí nejen pestrost různých „národních“ škol a tradic, zejména v barokní hudbě, ale také varietu uměleckých forem a jejich dobové recepce. V rámci festivalu vystoupí soubory a sólisté světové úrovně v dramaturgiích, jež byly v drtivé většině vytvořeny přímo na objednávku festivalu.
 

Mystická, vášnivá, dramatická Kniha nocí   15.06.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo22. června odehraje divadlo ROKOKO premiéru nové inscenace na motivy francouzské, mnoha cenami ověnčené, Knihy nocí, jejíž autorkou je Sylvie Germain. Očekává nás magicko-realistická výprava do tajemné Černozemě, kde povstává rod Pénielů.

S ním se vydáme po mystické cestě nazpátek dějinami, po vodě i po zemi, krajinou mlhavých hranic, mýtů a kouzel. Prožijeme neustále se opakující širou noc předků, kteří se v ní už spoustu let, pokolení za pokolením, rodí, chrabře bojují a zraňují se, vášnivě milují i nenávidí. Prožijeme s nimi drama jejich lásek a osudem rozervaných životů. Pohltí nás jejich vzdor a vzpoura, stejně jako naprosté odevzdání. Rozbolí nás jejich samota i sobectví a nepřiznaná vina. Budeme účastníky krutého násilí a smíření, pozorovateli zločinu a krajních možností.

 

Osamělá holubice: Hymna přátelství a svobody na Divokém západě   15.06.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZažijte strhující epos o přátelství, odvaze a hledání sebe sama v drsném prostředí Divokého západu v románovém skvostu „Osamělá holubice“ od Larryho McMurtryho.

DOPORUČUJEME pohodové čtení na léto   14.06.2024   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřipravili jsme si pro vás pět báječných tipů pohodového čtení na léto. Dvě knihy, u kterých se nemusíte příliš bát, přestože nenechají vaše emoce zcela chladnými. Trochu vás pobaví, trochu vás vystraší, ale celkově vám přinesou tolik kýžený klid, abyste si vysněné chvíle odpočinku nekazili žádnými nervy drásajícími dramaty. Jeden titul, který vás vyloženě rozesměje a zvedne vám náladu i sebevědomí. A nakonec také dva tituly z kategorie young adult, které právě díky svému pohodovému obsahu potěší každou romantickou a jemnou duši bez rozdílu věku. 

Kam o víkendu? Muzejní noc po letech i Lidice   14.06.2024   Aneta Šimonková   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostVenku je krásně, pomalu se blíží prázdniny, my už máme tendence hledat příležitosti, jak si vyrazit z kopýtka. Kam se můžete podívat tento víkend? Po dlouhé době zažijeme Pražskou muzejní noc, připomeneme si události v Lidicích, navštívíme sídlo vlády, pokocháme se historickými vozidly. A nejen to.

Taneční centrum Praha uvede tento týden dva večery ve Stavovském divadle   13.06.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloK oslavě 30. výročí připravila konzervatoř Taneční centrum Praha speciální večer ve Stavovském divadle: Rok české hudby a taneční divadlo. Ve středu večer vystoupí studentské a školní soubory TCP Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a jako host i Pražský komorní balet.

 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1074

Celkový počet stran Webmagazínu je 1074. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1611 s