Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nezapomeň na mě

25.03.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nezapomeň na měRobert Pattinson, Pierce Brosnan a jeden zapomenutelný film a nezapomenutelným koncem. Jestli v dobrém nebo špatném slova smyslu, nechávám na vás.

Ačkoliv titul nejnovějšího filmu nejoblíbenějšího herce současnosti Roberta Pattinsona zní poměrně slibně, pocity po zhlédnutí takřka dvě hodiny trvající rádoby lovestory jsou značně rozporuplné.
 
Děj Nezapomeň na mě, filmu, jehož konec slovy Františka Fuky bude jediným důvodem, proč se o něm bude mluvit (s čímž na devadesát procent souhlasím), staví na vztahu dvou mladých lidí: Tylera (Pattinson), synka z bohaté rodiny, rebelujícího proti despotickému otci (Brosnan) a Ally (de Ravinová), dcery chudého policajta. Zatímco po sebevraždě staršího bratra a následném rozvodu rodičů Tyler obětavě vytváří rodinu své malé sestřičce, Ally žije naplno a postupně překonává strach z podchodů metra, neúprosně vedoucích k nástupišti, na němž kdysi viděla umírat svou vlastní matku. Po křivdě, způsobené Allyným otcem, jež zanechala nepěknou vzpomínku na Tylerově obličeji, mladík přijímá sázku svého spolubydlícího a rozhodne se „sbalit“ policajtovu dceru. Přestože by před ním v danou chvíli patrně každá normálně smýšlející holka utekla (ano, i přesto, že jej hraje Pattinson), Ally pomlácený Tyler patrně imponuje, a tak než se naděje, poznává nejenom jeho "romaticky" ošuntělý byt, ale také zbytek problematické rodiny, k níž Tyler těžko hledá cestu.

Ráda bych řekla, že tady popis děje skončím z důvodu nevyzrazení dalších klíčových informací. Důvod je ovšem daleko prostší-k popsání toho totiž už kromě opravdu velmi nečekaného konce, jehož vyzrazením by většina důvodů, proč kino navštívit pominula, víc jednoduše není. Jednoduše a prostě, dvě hodiny filmu povětšinou vyplňuje vcelku nezajímavé cukrování dvou osudem zasažených lidí, příjemně ozvláštněné pouze několika skvěle zahranými hádkami mezi Tylerem a jeho otcem. Samotný vztah Tylera a Ally na mě nijak nezapůsobil. Jejich dialogy často přetékají rádoby bystrými hláškami a reakcemi, z nichž vyumělkovanost vysloveně čiší (viz klišoidní scéna na pouti nebo seznamování v jídelně). Když už se tedy zadaří a Tyler s Ally jsou skutečně milenecký pár, neděje se po dlouhou dobu prakticky nic (čímž nechci říct, že by to před tím bylo výrazně jiné...). Také žádnou zvláštní chemii jsem mezi filmovými milenci nezaznamenala, na druhou stranu mě ovšem několikrát napadlo „ a co má jako být “? Jakýsi „zlom“, přicházející ve chvíli, kdy se Ally dozvídá o sázce, je dalším kamenem úrazu-už proto, že samotná sázka je víc než cokoliv  jiného pouze jedna věta prohozená mezi všemi ostatními a divák proto tak úplně nechápe, proč ta celá následná dramatizace. 

Přes výše popsané, Nezapomeň na mě ve finále mezi špatné filmy nepatří. V celku nezajímavý scénář s paradoxně perfektními hereckými výkony (v rámci velmi nezáviděníhodných možností) totiž korunuje naprosto jedinečný konec, který bych svou originalitou přirovnala  k &Sestému smyslu a který divákovy pocity z dosavadní podívané obrací o 180 stupňů. Přestože by se finále dalo vysledovat už na samém začátku Nezapomeň na mě, divák, který jej odhalí bude patřit opravdu mezi ty mimořádně schopné- a také nešťastné. Připraví se totiž o to hlavní, proč má, kromě skvělých výkonů (bohužel málo angažovaného) dua Pattinson-Brosnan, film nadále sledovat.  

Nezapomeň na mě neuráží; přes nečekané vyústění však také neohromuje. Výsledná pointa není nijak originální (viz moto filmu Tanec v srdci), přes nemastnost neslanost scénáře film poměrně odsípá a nenudí. Fanynky Roberta Pattinsona, stejně jako nestárnoucího agenta 007 Brosnana potěší, odpůrce Stmívání přesvědčí, že Pattinson zbavený upírského make-upu nejenže není homosexuál, ale že dokonce umí hrát (což ostatně předvedl již v předchozím How To Be, skvělé nezávislé komedii, jež bohužel ke škodě diváků českou distribuci zatím nezaujala). 


PS: Rozhodnete-li se na film jít, každého, kdo by hrozil vyzrazením konce bez milosti sejměte.

Osobní hodnocení: 70% (50% bez posledních deseti minut)

Nezapomeň na mě (Remember me)
USA, 2010, 113 min
scénář: Will Fetters, Jenny Lument
režie: Allen Coulter
hrají: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan, Chris Cooper
premiéra ČR: 25.10.2010

foto: HCEVyjít s otcem není snadné...


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0399 s