Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 16. týden

19.04.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 16. týdenKaždý z nás dává v kinech přednost něčemu jinému - nezávazné komedii, akci pro zvýšení adrenalínu, společenskému dramatu, dobré krimi či sci-fi nebo třeba hudebnímu filmu. Všechny skupiny diváků se snaží distributoři uspokojit i v tomto týdnu.

Mám-li mluvit za sebe pak z premiér tohoto týdne dávám jednoznačně přednost provokaci. A provokatérovi. Jmenoval se Serge Gainsbourgh a jeho jméno nese i film s nímž přichází společnost Hollywood Classic Entertainment. Ta ještě k titulu přidává titul písně, která ho proslavila a tak film najdete pod názvem SERGE GAINSBOURGH: JE T´AIME (v originále Gainsbourgh Vie heroique). Francouzskou pěveckou legendu, jejíž život definitivně ukotvuje rozmezí let 1928-1991, poznáme ve filmu od jejího dětství, přes kariéru básníka až po skladatele a světoznámého zpěváka. K jeho představení zde stačí pár slov: Pyšné Francii zpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největí slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t’aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu... Prostě Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec. "V porovnání s jeho životem jsou všichni pověstní rebelové 20. století jen vzteklé děti," říká distributor. Koho urazil a svedl, jaké hity nesou jeho rukopis a kam až sahalo jeho charizma ukáže film, který je stejně zábavný a bouřlivý jako celý Gainsbourgův život. Zbývá doplnit, že titulní role byla režisérem Joannem Sfarem svěřena Ericu Elmosninovi.

Eric Elmosnino právě "v akci" u slavné BB (Laetitia Castaová)

Společnost Aerofilms také často provokuje svými tituly. Tentokrát přichází s filmem BEZVA CHLAP (En ganske snill mann) a je jasné, že slovo "bezva" je myšleno zcela v jiném významu. Posuďte sami, jak sám distributor tento černohumorný film norského režiséra Hanse Pettera Molanda charakterizuje: "Ulrik je sympaťák. Asi byste do něj neřekli, že se právě vrátil z basy. Moc toho nenamluví, netrápí ho žádné zvláštní touhy a nic moc od okolí nevyžaduje. Chce jen v rámci možností vést spořádaný rodionný život. Není to ale jednoduché, když jeho bývalá manželka je svolná maximálně k jedné “rychlovce”, jeho už dospělý syn ho skoro nezná a navíc čeká dítě s ženou, která si myslí, že je dávno mrtvý. Jediní, kdo Ulrika bez debat vítají jsou jeho staří přátelé, gangsteři lokálního charakteru. Seženou mu první bydlení, práci i holku. Ulrik tak začíná nový život opravdu od nuly. Bydlí ve sklepě a kalhotky jeho první holky by nevzrušily ani chlapa, co dostal doživotí. Ulrik navíc řeší ještě jedno dilema: vyrovnání starých účtů. Měl by sprovodit ze světa člověka, který dostal Ulrika do kriminálu. Nebude ale svět nakonec lepším bez jeho gangsterských kámošů?" Plakát k filmu najdete v perexu.

Milovníkům hororových lahůdek přijde jistě vhod nabídka společnosti Hollywood Classic Entertainment filmem PODIVNÍ (THhe Crazies). &Serif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují... Pamětníci a znalci horového žánru si určitě vzpomenou, že tento námět tu byl již v roce 1973, kdy stejný námět natočil natočil guru hororového žánru George A. Romero. Podobně jako jeho legendární kousky Noc oživlých mrtvol nebo Úsvit mrtvých, i originální The Crazies dnes patří k žánrové klasice. Ale zatímco původní film byl nízkorozpočtový, nezávislý a vizuálně skromný, režisér Breck Eisner jeho příběh v nové verzi proměnil ve velkolepou hrůzostrašnou podívanou. Je ale otázka, zda bude stejně působivý jako nízkonákladová klasika....

Záběr z filmu PODIVNÍ

V žánru mysterózního thrilleru se pohybuje i film PROMĚNA (Ne te retourne pas/ Don’t look back), o němž se v materiálech distribuční společnosti SPI dočte: "Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity." Více vám již prozradí režisérka Marina de Van ve svém filmu, který vstupuje do kin také 22. dubna.
Proměna???

Kdo vydrží provokace, horory a thrillery toho čeká i úsměv (a odměna) v jediné čisté komedii týdne, kterou vás oblaží Falcon. Jmenuje se EXMANŽELKA ZA ODMĚNU (The Bounty Hunter), natočil ji Andy Tennant a distributor ji propaguje takto: "Na Milo Boyda (Gerard Butler), smolařského lovce odměn, se usměje štěstí, když dostane za úkol vystopovat a předat spravedlnosti svou bývalou manželku, reportérku Nicole Hurley (Jennifer Aniston). Domnívá se, že ho čeká snadná odměna, ale když mu Nicole zmizí, aby sledovala stopu vražedného spiknutí, uvědomuje si, že nic, co se týká jeho a Nicole, není jednoduché. Oba bývalí partneři neustále stupňují finty, kterými se jeden druhého snaží obelstít – do chvíle, než zjistí, že jim jde oběma o život. Možná se domnívali, že splnit manželský slib lásky, věrnosti a vzájemného respektu byl úkol nad jejich síly. Pokud ale chtějí přežít, budou muset společně překonat nástrahy mnohem větší."

Poskytne Exmanželka "odměnu"?
Foto v článku: aerofilms.cz, falcon.cz, spi-film.cz, dokina.tiscali.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0285 s