Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Slečna Pensallová vídá smrt

21.04.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Slečna Pensallová vídá smrtBohužel pro detektiva Murdocha. Neblahá vize půvabné jasnovidky se totiž tentokrát týká jeho samotného. Stačí však Williamův důvtip, aby přelstil vlastní osud?

Život doktora Francise Grouta skončil nečekaně v průběhu jedné temné noci v parku, když jej dohnal muž s kuší skrytý v kápi. Střelec přitom přesně vymezil své oběti čas na její poslední vzkaz a pak beze stopy zmizel. Před vyšetřovateli případu najednou stojí celá řada otázek k zodpovězení. Jedna je ale mimořádně důležitá. Proč Grout napsal před svým skonem na kámen dvě iniciály? Stopy k objasnění záhady vedou do Greysonova institutu, speciálního ústavu pro lidi se zvláštními psychickými schopnostmi, kde doktor Grout působil. Murdoch neví, kdy a kde vrah udeří příště, jeho intuice mu však říká, že lidé z Greysonova institutu budou hrát v tomto případu velkou roli.

Zdroj: ČT


Seance dá člověku pořádně zabrat...


Anglické slovíčko „asylum“ nevěští nic dobrého. Lidově „blázinec“ patří nepochybně k populárním kulisám pro detektivní případ, Případy detektiva Murdocha nevyjímaje. Vzhledem k pokroku a novým filozofickým teoriím, také medicína devatenáctého století započala svůj prudký vzestup. Zájem o duši, resp., podivné pochody lidské mysli s ní šel jistojistě ruku v ruce.
 
Epizoda &Spatná medicína (Bad Medicine) patří mezi nejzajímavější z Případů pohledného detektiva. Podstivě odvedený scénář, jak jinak než se zajímavým vyústěním, navazuje na tradici klasických detektivek s nádechem přitažlivého tajemna. Do boje se zločinem opět vstupuje sympatická jasnovidka, slečna Pensallová, v podání &Spanělky Marii Del Mar, s níž jsme se měli možnost setkat již v epizodě Jak prosté, milý Murdochu. Závěr případu tentokrát skýtá překvapení především pro české obecenstvo seriálu.

Než však dojde k jeho odhalení, odhalme skutečnou tvář prvního z hlavních čtyř protagonistů Případů detektiva Murdocha.

Role inspektora Brackenreeda, svérázného policisty a Murdochova né vždy chápavého nadřízeného, leží na bedrech výtečného britského herce, Thomase Craiga. Craigův Yorksheerský akcent, podtrhující vrozený komediální talent, patří k nedílné součásti osobnosti přímočarého Brackenreeda, jemuž scénáristé Případů oproti původní knižní předloze milostivě ubraly pár let. Po charismatickém Bissonovi, je to právě Thomas Craig, kdo na sebe v seriálu strhává největší pozornost. Ostatně, není se čemu divit. Své mládí strávil Craig studiem na prestižní Academy of Live and Recording Arts. Po první roli v seriálu The Paradise Club nabrala jeho kariéra rychlý spád. Pro Brity známá tvář z milovaných seriálů Coronation Street či Where the Heart Is se dočkala klíčového zlomu v kariéře v roce 2001, kdy byl Craig obsazen do filmu The Navigator, režírovaného Kenem Loachem.

Thomas Craig patří mezi uznávané herce známé nejenom z televizních obrazovek či stříbrného plátna (zahrál si mimo jiné po boku Helen Mirrenové či Christophera Walkena), ale také mezi klasické divadelní tváře. Z jeho divadelních rolí pak uveďme Rita Sue And Bob Too and Wild Oats, uváděné v Yorkshiru anebo britskou produkci Babes In The Woods.

Přes svoje úspěchy na kanadské půdě, Thomas Craig zůstává i nadále věrný starému kontinentu na němž trvale pobývá v Londýně.

foto: Grenada Media, Iden Ford

Případy detektiva Murdocha: &Spatná medicína
22.4.2010 ČT1 20:00
Hrají:
Y. Bisson, T. Craig, H. Joyová, J. Harris a další.
Režie: John L´Ecuyer

Podpořte Případy detektiva Murdocha na Facebooku!
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=354516705596Tom Craig mezi natáčením se sestrou Maureen Jenningsové, Molly.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3541 s