Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hrající Stůl konečně v České republice!

24.04.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hrající Stůl konečně v České republice!Čtyři sedící postavy v temných pláštích sedí kolem jednoho stolu. Vypadají jako hráči pokeru, ale nejsou to hráči pokeru. Jsou to hráči se zvukem. Nemají kytary, bicí, klávesy, jenom jeden dřevěný stůl. Přesto je jejich představení koncert. Koncert, který si v pražské Akropoli můžete 26. dubna poslechnout také vy!

Cesta hudbou bez limitů. Cesta kolem světa. Kouzelníci, kteří z kusu nábytku svými doteky vytvoří regulérní hudební ansámbl - to je Stolik (v překladu stůl) polské skupiny Karbido, který poprvé překvapil na obrovské mezinárodní divadelní přehlídce Edinburgh Fringe Fest 2007, kde byl nominován na hlavní cenu festivalu. Tehdy téměř neznámý soubor přijel do Skotska se svým jedinečným hudebním představením. Nadšení diváci a kritici rychle pustili do éteru svůj obdiv a na Stolik se až do konce měsíc trvající divadelní přehlídky stály dlouhé fronty. Stolik se nyní představí i v Praze, a to 26. dubna od 20 hodin v Paláci Akropolis.

Skupina Karbido z nedaleké Wroclawi vdechla život velmi zajímavému nápadu. Ozvučila velký dřevěný stůl, který reaguje na sebemenší dotyk, podnět, vibraci, jež přetavuje do zvuků.
Kolem stolu sedí ve směru všech světových stran čtyři hudebníci a za doprovodu Stoliku zpívají písně z celého světa. Od lidovek různých národů až po rockové balady. V černých pláštích vypadají jak hráči pokeru anebo ruské rulety… Na stůl hrají rukama, dechem, nožem, rty… Vzniká tak velmi zajímavá a působivá podívaná, kterou ocenily stovky diváků po celém světě.

Stolik nás zavede na cestu kolem světa, cestu hudbou bez limitů. Bez jakéhokoliv nástroje Karbido svými doteky na stůl vytvoří regulérní hudební ansámbl.

Práce na ozvučení kusu dřeva trvala bezmála dva měsíce. Karbido si ke spolupráci přizvalo kromě zvukařů také truhláře a jiné odborníky. Stolik tak podle jednoho novináře ukazuje, kolik svobody je v umění a v hudbě. V každém případě je představení originální podívanou světového formátu. O tom svědčí mimo jiné několik cen a jeho uvedení v různých částech světa. Kapacita sálu Paláce Akropolis je kvůli kruhovému uspořádání hlediště omezena.

Karbido: Stolik (Stůl)


Předprodej: kavárna Paláce Akropolis, po-pá 10-24 h, so-ne 16-24 h, tel.: 296 330 913 a sítě Ticketpro a Ticketportál. Rezervace vstupenek na dVA@palacakropolis.cz
Cena vstupenky 250,- Kč, zlevněné vstupné 175,- Kč.

Více na www.palacakropolis.cz anebo www.karbido.com
Video ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=9SbKDW-Pu - uU&feature=related -
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0411 s