Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 20. týden

17.05.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 20. týdenJen tři filmy přicházejí do kin v tomto týdnu, ale všechny něčím zaujmou. Ať už jde o rozmáchlou rodinnou ságu BAARIA, nenáročnou komedii TO BYL ZÍTRA FLÁM a především pak to platí pro filmové převapení týdne - nový a nezvyklý film Jana Svěráka KUKY SE VRACÍ.

BAARIA
Giuseppe Tornatore je klasik, který své schopnosti zaujmout diváka projevil v řadě filmů, jmenujme třeba Bio Ráj., Legendu o 1900, Malenu či Náznámou. Jeho nejnovější snímek, jehož česká premiéra se dvakrát odkládala, zavede diváky do sicilského města Bagheria (v místním dialektu BAARIA), kde režisér vyrostl. Půjde tedy o částečně autobiografický příběh. V Baarii se bude odehrávat přáběh ústřední manželské dvojice do něhož bude zasahovat široce rozvětvené příbuzenstvo, sousedé, přátelé a tak... Celkem tři generace se vystřídají v ději zasazeném do let třicátých až sedmdesátých minulého století a zahrne události od nástupu fašismu až téměř k současnosti. Najdeme v něm "všechny znaky vývoje sicilské společnosti - bídu zemědělských nádeníků, hrubost statkářů, negramostnost, pověrčivost, zvůli fašistických pohlavárů, válku, hlad, nálety, příchod Američanů, boj o půdu, ideály socialismu a komunismu, vliv křesťanské demokracie, spekulantství, korupci, mafii, ale také lásku a rodinu," napsala z festivalu v Cannes Eva Zaoralová, která dodává: "Film je skvěle natočený s mimořádným smyslem pro detail. V portrétu...města Bagherie...se mísí nostalgie a sentiment částečně s ironií..." Dodejme, že hudbu k filmu složil slavný Ennio Morricone. Film uvádí společnost Hollywood Classic Entertainment (35 mm).

Kuky se vrací
Kuky se vrací je dobrodružný i poetický, rodinný příběh v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské fantazie. „Dlouho jsem toužil udělat film, v němž bych se mohl věnovat drobným detailům - hmyzu, světlu v listí, letícímu chmýří a vůbec mne zajímalo, co se na scéně odehrává, když herci odejdou. Různě jsemto do svých filmů pašoval, ale šlo to těžko.“ vysvětluje režisér Jan Svěrák impulzy k natočení filmu, jehož hlavními, ale nikoliv jedinými, hrdiny jsou loutky. „Napadlo mne tedy změnit měřítko a zasadit příběh přímo do mikrosvěta, jeho protagonisty udělat dostatečně malé, aby kořeny stromu byly dekorací, světlo v malinových listech dělalo atmosféru, chmýří bylo rekvizitou a veškerý hmyz přirozeným komparsem,“ dodává Jan Svěrák, který je zároveň autorem scénáře a jako u většiny svých posledních filmů také producentem.
Podle prvních kritik je KUKY SE VRACÍ velkým úspěchem. Vrací se s ním "pravá filmařina", píše Mirka Spáčilová v titulku aby v závěru své recenze dodala: "Natočený je unikátně a kouzelnicky." Nebudeme k filmu více dodávat, protože to pravé překvapení se rodí vždy, kdy to nečekáte. Ať je tomu i v tomto případě... Uvádí společnost Falcon.

To byl zítra flám
Rádobymomedie o tom, že přehánět s alkoholem se nevyplácí. Stačí jedna protažená oslava a trojice třicátníků a jeden dospívající mladík se po smršti vodky a red bullů a po koupeli v zahradní vířivce ocitnou rázem v osmdesátých letech. Jak se to stalo? A co tam proboha budou dělat? Nemluvě o tom, jak se vrátí zpátky? To už zodpoví snímek, který do českých kin uvádí společnost Palace Pictures. Námět sice nepříliš původní, ale herecké obsazení slibné - John Cussack, který nezkazí nikdy nic, Craig Robinson, komediální jistota a Rob Corddry také jako komik nezklame. Jak si s tím poradil režisér Steve Pink (Bezva vejška) uvidíme v kinech.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.593 s