Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Děti, které přežily, vám nyní poví svůj příběh

22.05.2010   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Děti, které přežily, vám nyní poví svůj příběhV pražském obchodním centru Palladium se na chvilku zkuste zastavit a poznat příběhy dětí, které žijí v Keni, Kambodži, Nikaragui, Indii, Kongu, Barmě, Vietnamu nebo na Haiti. Díky výstavě, kterou pořádá organizace Magna Děti v tísni, pak možná i vy budete mít podíl na zlepšení kvality jejich života…

Malý Samnang se narodil v Kambodži a je HIV pozitivní sirotek. Jeho matka pracovala v nočním baru jako servírka a občas si přivydělávala prostitucí. Tímto způsobem se zřejmě nakazila virem HIV. Když zjistila, že i její syn je HIV pozitivní, vzdala se ho. Samnang potřeboval péči a díky organizaci Magna Děti v tísni přežil. Stejně jako 400 dalších opuštěných HIV pozitivních dětí, kterým Magna v Kambodži už od roku 2003 zajišťuje lékařskou péči…

Výstavu fotografií, kterým humanitární organizace Magna Děti v tísni pomáhá, můžete zhlédnout do 15. června v 1. a 2. patře (u vstupu z metra) obchodního centra Palladium na Náměstí Republiky. Pokud vám nebudou dětské osudy lhostejné, můžete se poslední květnový víkend domluvit přímo se zástupci organizace Magna Děti v tísni, od kterých získáte potřebné informace o konkrétních projektech a možnostech, jak se do pomoci aktivně zapojit. Pohled na trpící či nemocné dítě totiž nenechá v klidu snad nikoho a s Magnou můžete snadno změnit jejich život k lepšímu i vy. S diagnózou HIV se dá žít dlouho, ale dítě bez pomoci má logicky menší šanci na přežití.  

Fotografie vystavené v Palladiu autenticky dokumentují činnost terénních pracovníků Magny v místech jejího působení v Keni, Kambodži, Nikaragui, Indii, Kongu, Barmě, Vietnamu a Haiti. Právě každodenní práce 253 místních a 17 zahraničních zaměstnanců a dobrovolníků přímo v místech, kde je to zapotřebí, výrazně odlišuje Magnu od podobných organizací. Finálním distributorem a realizátorem pomoci v terénu je vždy přímo Magna Děti v tísni, žádný nečitelný zprostředkovatel nebo třetí osoba. Dokonalá znalost prostředí navíc umožňuje pomáhat včas a efektivně.

Magna Děti v tísni
Obecně prospěšná společnost Magna Děti v tísni je nezisková organizace s působností v zemích třetího světa, která má od letošního roku kancelář také v Praze. Magna se zaměřuje především na poskytování lékařské a sociální pomoci dětem a lidem v nouzi, realizuje dlouhodobé projekty na pomoc dětem s AIDS, trpícím podvýživou anebo jinými závažnými nemocemi. Před devíti lety organizaci založili dva mladí Slováci - Denisa Augustínová a Martin Bandžák.

Informace o činnosti Magna Děti v tísni jsou dostupné kdykoliv také na stránkách www.magnadetivtisni.cz.Zdroj: 2media.cz, s.r.o. (www.2media.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0804 s