Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 23.7.2024, svátek má Libor 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Poznejte politiku skrze experta - Zelený Raoul nyní vychází knižně!

20.05.2010   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Poznejte politiku skrze experta - Zelený Raoul nyní vychází knižně! Politická kampaň vrcholí a na každém kroku na nás vybafne tvář politika. Už jsme přesyceni. Nedávno se mi to stalo, když jsem šla okolo knihkupectví. Za výlohou jsem spatřila přisáté klíště (Jiří Paroubek) na své ženě Petře. Naštěstí byli jen kreslení. A to není vůbec špatný nápad. Ulehčete své mysli zatížené kampaněmi a připomeňte si, co pro nás politici udělali v letech 2005 - 2009. Knižně totiž vychází Zelený Raoul.

Nejdéle vycházející český komiks Zelený Raoul slaví 15. výročí své existence a jeho domovský časopis Reflex dokonce druhé kulatiny. Při této příležitosti tedy vznikl soubor dosavadních komiksů scenáristického tria HRUTEBA se sarkastickým vizuálním doprovodem kreslíře &Stěpána Mareše, který vydal Petr Prchal. Za dobu své existence se Zelený Raoul stal pro mnohé, nejen mladé čtenáře svéráznou kronikou doby, která neuznává žádná tabu. To je také důvod, proč uveřejňování stránkových komiksů v časopise Reflex vyvolalo především u politiků rozporuplné či přímo negativní reakce a následně také soudní spory. Naposledy se s Reflexem soudili manželé Paroubkovi a těm se nyní dostalo pocty, protože obálku knihy Zelený Raoul - 254 dílů z let 2005-2009 zdobí právě oni.

Nejedná se však o první publikaci mapující „grafické komentáře“ naší společnosti. Předešlý díl Zeleného Raoula shrnoval desetiletí (1995 - 2005) neuvěřitelných kousků českých a světových politiků, hvězd showbusinessu, sportovců a jiných osobností. K této době se váže jeho desetileté výročí, kdy měl za sebou víc jak 500 dílů, přičemž do dneška přibylo přes dalších 200.

Jak vznikl Zelený Raoul?
Připomeňme si pár řádek z historie. Kosmický skřítek Zelený Raoul začátkem roku 1995 přistál v České republice a dal o sobě vědět trojici spolupracovníků Reflexu Danovi Hrubému, Milanu Tesařovi a Tomáši Baldýnskému. Ti předávají postřehy mimozemšťana o naší politické, společenské a kulturní scéně kreslíři &Stěpánu Marešovi, který je transformuje „bez cenzury“ do komiksové podoby. Závěrečná „foglarovská“ věta každého dílu „A co na to Jan Tleskač?“ se stala jednou z nejoblíbenějších hlášek dneška.


&Stěpán Mareš a HRUTEBA: Zelený Raoul - 254 dílů z let 2005-2009, vydal Petr Prchal, 2010. 

Objednávat můžete na www.zelenyraoul.cz.


Zdroj: 2media.cz, s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.043 s