Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 22. týden

31.05.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 22. týdenO filmech tohoto týdne vám těměř vše řeknou již jejich názvy - loutkový Hurvínek, rvačky stylu Kung Fu, "chlupatá" rodinná komedie, či dvojka Sexu ve městě. Snad jen k filmu ZELENÁ ZÓNA sluší přidat přívlastek bližší vašemu naturelu.

Hurvínek na scéně
Slavné loutky Spejbl a Hurvínek slaví letos kulaté výročí (90 let). U příležitosti těchto narozenin přichází do kin speciální představení ve 3D. Je dobře, že se s legendárními loutkami mohou dětští diváci setkat, ale proč přicházejí právě v této době začátku léta, když děj je situován do zimy a točí se kolem očekávaného příchodu Mikuláše? Ale co, vidět Spejbla jako jednoho z čertů stojí za to a k tomu ještě pár písniček, to vše v 60 minutách čistého času s hlasy Heleny &Sáchové a Martina Kláska. Posledně jmenovaný se spolu s Davidem Havlem také podílí na režii. Producentem je Martin Kotík a firma Rolling Pictures, distribuci má na starosti obchodní firma Media Hotel.

Kung fu kyborg (Kei hei hup)
I tento titul říká vše, co můžete v kině očekávat. Chcete-li pár podrobností od společnosti GOCRAZY, která film do kin uvádí, pak: "Čína, rok 2046. V přísně tajném vládním programu je stvořen dokonalý prototyp super kyborga s lidskou tváří K-1, který má veškeré předpoklady k tomu, aby zneškodnil nebezpečného androida, který ohrožuje město. K-1 má dokonalé funkce, kromě toho, že létá, dívá se skrz zeď a střílí z prstů uspávací střely, se kdykoliv dokáže proměnit v motorku nebo v obrovské opancéřované monstrum. Vláda přidělí K-1 čestnému a neúplatnému policistovi Xu Dachunovi, který má svého parťáka zaučit. Dachun by se chtěl stát hrdinou a tak není z nového kolegy právě nadšen." Přidejme ještě jméno režiséra Jeffrey Lau a víte o filmu vše potřebné.
Z filmu KUNG FU KYBORG

Chlupatá odplata (Furry Vengeance)
Pomsta nejlíp chutná, když je pěkně… chlupatá! Skvělá rodinná komedie plná neodolatelných gagů vás naučí, že pokoušet se bojovat proti matce přírodě, je předem prohraná bitva. Brendan Fraser, hrdina dobrodružné trilogie Mumie, musí v roli stavaře nového projektu obytných domů čelit vzdoru těch, kteří jsou na místě stavby doma. Těch, kteří chtějí ve svém lese klid. Těch, kteří už nebudou couvat a kteří neváhají proměnit místo, kde žijí, v bojiště. Generál mýval velí útok!
Režisér Roger Kumble, známý českým divákům především svéráznou adaptací Velmi nebezpečných známostí, se tentokrát pustil do filmu, který potěší celou rodinu. (???)Do hlavní role obsadil "okouzlujícího" Brendana Frasera, jehož dětské obecenstvo dobře zná z filmů Mumie, Looney Tunes nebo Inkoustové srdce. Zdatně mu sekundují Matt Prokop (Muzikál ze střední, Kancl) a Brooke Shieldsová (seriál Džungle rtěnek). Alespoň tak uvádí film společnost HCE a "rodinné" návštěvníky snad najde. Plakát najdete v perexu.

Sex ve městě 2  (Sex and the City 2)
Společnost Warner Bros. uvádí film krátce slovy "Carrie, Samantha, Charlotta a Miranda jsou zpátky." Stačí? Pro ty co znají jedničku jistě ano, pro ty, co pod slovem sex si představují (a žijí) něco jiného, také. Jedni půjdou do kina natěšeni, druzí si vyhlédnou jiný film. Proč ne? Každý z diváků má možnost (a díky za ni) výběru. Připomeňme jména - Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) a Miranda (Cynthia Nixon). Poznejte jejich životy a lásky po dvou letech v pokračování, které opravdu "září" - alespoň z reklamy bří Warnerů. Necháte se svést? Pro úplnost dodejme, že režie se ujal Michael Patrick King.
                  
Z filmu SEX VE MĚSTĚ 2


Zelená zóna  (Green Zone)
Milovnící válečných témat si jistě nechají ujít příležitost (vedle televizního cyklu válečných filmů) zajít si do kina na nejnovější snímek s touto tématikou. Jde o adaptaci knihy "Imperial Life in the Emerald City: Inside Iraq’s Green Zone" bagdádského žurnalisty Washington Postu Rajiva Chandrasekarana. Kniha vycházející z velké části z vlastních zážitků autora, dala čtenářům nahlédnout do nedávné minulosti války v Iráku. Konkrétněji pak do roku 2006, kdy se americká armáda pokoušela nastolit prozatímní vládu v okolí paláce iráckého diktátora Saddáma Husajna. Příběh filmu se soustřeďuje hlavně na důstojníka Roye Millera (Matt Damon), který pomáhá CIA s nalezením zbraní hromadného ničení v Iráku (a také pátrá po pohlavárech bývalého režimu). Řemeslně natočený snímek pochází z režisérské dílny Paula Greengrasse (Krvavá neděle, Bournův mýtus, Let č. 93). Zelená zóna patří do řady "Jason Bourne", jde o svižně natočený akční thriller, v němž můžete čekat - co jiného - peklo, kde nebezpečí číhá na každém rohu. Máte-li rádi napětí tohoto druhu, je to film pro vás.
Fota: fdb.cz


Z filmu ZELENÁ ZÓNAKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2134 s