Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kryštof Hádek a Vhrsti zachraňují se spisovatelkou Richterovou Johanku

12.06.2010   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kryštof Hádek a Vhrsti zachraňují se spisovatelkou Richterovou JohankuPro svoji malou nemocnou dceru napsala rožnovská spisovatelka Kateřina Richterová napínavý příběh se silným ekologickým podtextem Zachraňme Johanku! Kouzelné dobrodružství o dětech bojujících proti zkorumpovaným politikům za čistý vzduch, čistou vodu a návrat uneseného skřítka Leukáše do jeho země na Začátku světa vydává vlastním nákladem jako audioknihu ve formátu MP3.

Díky její obětavosti nemá CD mezi nově vydávanými audioknihami konkurenci. Více než tříhodinovou pohádku rozdělenou do 29 kapitol pro ni namluvil čerstvý držitel Českého lva Kryštof Hádek známý též z filmů Tmavomodrý svět nebo Bobule. Veselou výtvarnou podobu vtisknul projektu ilustrátor Vhrsti.

Na CD navazuje internetová stránka www.zachranmejohanku.cz. Zájemci se zde dozví vše podstatné. Mohou si poslechnout audioukázku v podání Kryštofa Hádka a objednat si CD za bezkonkurenční cenu. Součástí projektu je tématická pohlednice, kterou mohou děti adresovat svým přátelům nebo přímo ministryni životního prostředí. Ve spolupráci s pedagogickými pracovníky připravila Kateřina Richterová metodickou příručku, jak s nahrávkou pracovat v mateřských školách, na prvním stupni základních škol či v zájmových kroužcích. „Pohádkový příběh je klíč k dětské duši a dítě jej vstřebává, aniž by vědělo, co pojem ekologie v odborné terminologii znamená,“ vysvětluje Kateřina Richterová. „Text je rozdělen do osmi výukových lekcí po 45 minutách, během kterých se střídá poslech a aktivity související s textem, zejména rozhovor s pedagogem na doporučené téma a výtvarná činnost. Jsou doplněny i náměty pro pobyt venku,“ doplňuje autorka.

Napínavý příběh o přátelství, sounáležitosti a překonání strachu se začne jednoho večera odvíjet v okně dětského pokoje proměněném v obří obrazovku. Strašlivý Vítr, co všechno může, odnese skřítka Leukáše ze stromu na Začátku světa do světa lidí. Leukáš opustil domov okřídlených víl vutavěnek a zemních skřítků vutílků a na své cestě potkává nemocnou Johanku a jejího bratra Hynka. Jejich cesta za uzdravením Johanky může začít. Pohádka Zachraňme Johanku! potěší všechny děti od pěti do devadesáti devíti let.

Kateřina Richterová (nar. 1975) vystudovala práva na Právnické fakultě MU v Brně. Není a nechce být imunní vůči lidem a jejich příběhům, které k ní skrz její povolání a v běžném životě přicházejí. Její knihy jsou jejím soukromým protestsongem, výpovědí o světě kolem, jeho bolestech, křivdách, lásce a naději. V roce 2009 vydala Eroika její prvotinu pro dospělé Jednadvacet magnólií aneb O lásce a jiných násilích.

Herec Kryštof Hádek (nar. 1982) zazářil v roce 2001 v roli četaře Karla Vojtíška ve velkofilmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Díky filmům Bobule a 2Bobule se stal idolem českých dívek. Za roli Egona Bondyho ve filmu Tomáše Mašína Tři sezóny v pekle z roku 2009 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a na Berlinale převzal cenu „Shooting Star“ – vycházející hvězda filmu.

Vhrsti (nar. 1975) – profesionální ilustrátor, spisovatel, komiksový kreslíř a scénárista je členem České unie karikaturistů a neoficiální nové vlny českého a slovenského komiksu Generace nula. Za svou tvorbu získal řadu ocenění. Ilustruje například knihy Vojtěcha Steklače, ale i vlastní pohádkové knížky. Jeho prvotina Už se nebojím tmy získala Cenu učitelů za přínos dětskému čtenářství.

Kateřina Richterová: Zachraňme Johanku
Vydalo nakladatelství Eroika v roce 2010
Zdroj obrázku i textu Vhrsti
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0443 s