Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Já, Mudroch.

24.06.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Já, Mudroch.Že vám název dnešní epizody Případů něco zatraceně připomíná? Inu, nechme se překvapit. Jisté ovšem je, že na našeho detektiva tentokrát nečeká pouze hodně nadčasová vražda, ale také nečekané změny v osobním životě.

Malý Alvin Jones údajně v lesích zahlédl obřího rytíře, není divu, že právě tahle zpráva inspektora Murdocha neobyčejně zaujme. Jde chlapce navštívit a přitom se setká s jeho velmi atraktivní matkou Sárou. Nemá však příliš času na delší rozhovor, neboť je rychle odvolán k novému případu vraždy. Obětí je profesor Ezra Delamore, osamělý matematik a vědec, který pracoval na utajované zakázce pro velkou průmyslovou společnost. Doktorka Ogdenová zjistí, že muž byl otráven a smrtící dávka byla podána velmi důmyslným způsobem. Kolem případu profesora Delamorea se začíná objevovat řada podivných osob i věcí. Náhle zmizí i malý Alvin...

Zdroj: ČT


Dnešní epizoda kandského seriálu Případy detektiva Mudrocha patří mezi, řekněme, ty odvážnější. Futuristicky pojatý, ve finále poněkud úsměvný díl tak dal patrně ponejvíc zabrat vedoucímu rekvizitáři, Craigu Grantovi. Nicméně, jako vždy, popořádku.

Postava Enid Jonesové, s níž nás dnešní Případ svádí dohromady, patří mezi ty další „skutečné“ postavy, tj. žijící na stránkách knížek Maureen Jenningsové. Románová Enid se poprvé objevuje v druhé knize Under the Dragon´s Tail a je popsána jakožto vdova, písařka, původem z Walesu, mající malého rozmazleného synka Alwina. Protože postava doktorky Ogdenové, na rozdíl od seriálu, se v knihách prakticky nevyskytuje (je pouze zmíněna), není těžké se dovtípit, jaký že part Jenningsová své Enid přiřkla. Smýšlejí snad filmaři stejně? Na to si budeme muset počkat.

Případy detektiva Mudrocha by jistě nevypadali tak, jak je máme rádi, kdyby za jejich přípravou nestálo početné a mimochodem velmi přátelské technické zázemí. Jednu z jeho nejdůležitějších postav pak ztělesňuje vedoucí rekvizitář, Craig Grant, jehož schopnosti sehrávají důležitý part také v epizodě Já, Mudroch. Sympatický Grant, hrdý manžel a otec, působí na place energicky a usměvavě. Poznat ho v početném štábu není těžké, především díky opičce, kterou nosívá přicvaknutou na různých částech oděvu, v napjatějších chvílích s ní pak rozesmává ostatní. Jeho role pro seriál je ovšem zcela klíčová. Veškeré rekvizity, kalamářem na stole počínaje, Mudrochovými „hračičkami“ konče, to vše spadá na bedra právě tohoto muže. Jeho konto čítá úctyhodných 53 položek, hvězdy s nimiž pracoval zdobí například jméno Liama Nesona. Více už následující fotografie. 


Případy detektiva Murdocha II (8/13)
Já, Murdoch
24.6.2010 ČT1 20:00

Hrají: Y. Bisson, T. Craig, H. Joyová, J. Harris a další.
Režie: Laurie Lynd.

foto: Nicky PriestPauza v natáčení?Craigova opička platí opravdu na každého.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0434 s