Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zázraky evropské přírody – Nespatřené, Neočekávané, Nezapomenutelné

06.07.2010   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zázraky evropské přírody – Nespatřené, Neočekávané, NezapomenutelnéKde? Před pražským Rudolfinem v rámci projektu Wild Wonders of Europe, mezinárodní putovní výstavy fotografií divoké přírody poukazující na křehkost a nenahraditelnost naší planety. Slavnostního odhalení proběhlo za doprovodu impozantního vystoupení bubeníků Jumping Drums.

Slavnostního odhalení se za doprovodu impozantního vystoupení bubeníků Jumping Drums zhostili ministryně životního prostředí Rut Bízková, která převzala nad touto unikátní expozicí osobní záštitu, dále Staffan Widstrand, Managing Director WWE, Ladislav Miko, ředitel odboru pro ochranu přírodních zdrojů a biodiverzity při Evropské komisi, Václav Menzel, předseda Státního fondu životního prostředí a František Krejčí, ředitel Správy NP a CHKO &Sumava. Moderátorem slavnostního odpoledne byl Aleš Cibulka.

Staffan Widstrand

Po úvodním tematickém vstoupení souboru trubačů, nesoucího název „Doupovští slivoni“ přivítala přítomné hosty ministryně životního prostředí, Rut Bízková. "Jsem velice ráda, že se podařilo k letošnímu Mezinárodnímu roku biodiverzity připravit i tuto výstavu, která názorným obrazovým způsobem seznamuje širokou i odbornou veřejnost s krásou divoké přírody, rozmanitostmi biologických druhů a upozorňuje na nutnost šetrného zacházení s těmito zdroji – protože rozmanitost přírody je nezbytná pro náš život a nesmíme o ni ochudit budoucí generace," uvedla paní ministryně.


Rut Bízková a Miroslava Kopicová

Mezi přítomnými hosty samozřejmě nechyběli ani samotní iniciátoři projektu a významní hosté z Dánska. Jménem Wild Wonders of Europe hosty přivítal Staffan Widstrand, Managing Director WWE, který sám coby uznávaný fotograf zasvětil svůj profesní život ochraně přírody a toto nadšení spolu se svými kolegy přenáší i do iniciativy Wild Wonders of Europe (Zázraky evropské přírody). „Wild Wonders of Europe chce doložit, že my Evropané máme rozmanité, slovy téměř nepopsatelné, společné přírodní dědictví, které je důležité pro náš život. Toto dědictví ještě stále existuje a díky důležitým krokům, jež byly dosud učiněny pro ochranu přírody, se napříč celým naším kontinentem znovu objevuje řada druhů, které patří do divoké přírody. Chceme ukázat, že ochrana přírody v současné době skutečně funguje, že lze vidět světlo na konci onoho dlouhého tunelu, pokud se pro to my sami rozhodneme,“ představil všem přítomným poslání iniciativy WWE Staffan Widstrand, který je zároveň jedním z týmu 69 fotografů, autorů unikátní kolekce téměř 200.000 fotografií evropského přírodního dědictví.

 

Projekt Wild Wonders of Europe se těší významné podpoře Evropské komise, kterou přijel osobně vyjádřit Ladislav Miko, ředitel odboru pro ochranu přírodních zdrojů a biodiverzity při Evropské komisi. Byl to právě Ladislav Miko, který ještě coby ministr životního prostředí zajistil tomuto projektu podporu ze strany MŽP a přispěl tak k jeho realizaci. Slavnostní zahájení komentoval slovy: „Jsem rád, že právě Praha a Česká republika jsou místem druhé světové premiéry této unikátní expozice. V poslední době jsme bývali svědky jenom negativních zpráv o přírodě, jejím ohrožení, o vymírání druhů. Je ale důležité vidět že jsou i pozitivní zprávy – řada významných druhů rostlin i živočichů se díky soustředěné a na vědeckých podkladech založené ochraně přírody na řadě míst vrací do přírody v rostoucích počtech. Výstava navíc ukazuje, že za úchvatnými zázraky přírody nemusíme nutně jezdit do Afriky, Amazonie či ostrovy v Pacifiku – máme je i u nás doma, v Evropě.

František Krejčí, ředitel Správy NP a CHKO &Sumava, krátce představil samostatnou expozici Národního parku &Sumava – „&Sumavská divočina“, která projekt doprovází a zahájí tak víceletý program prezentace přírodních krás České republiky.Zleva: František Krejčí, NP a CHKO &Sumava, Staffan Widstrand, WWE, Rut Bízková, Václav Menzel, SFŽP, Ladislav Miko

Mezinárodní putovní výstava více než 100 velkoformátových fotografií je výsledkem 125 výprav týmu 69 nejlepších evropských fotografů divoké přírody do všech 48 zemí Evropy. Výsledek? Více než 1.000 dní v terénu a jedinečná kolekce téměř 200.000 fotografií vyobrazujících drahocenné klenoty evropského přírodního dědictví.

Výstava trvá do 22. 8. 2010, Alšovo nábřeží, Praha 1, vstup volný, 24 hodin denně!
 

 
Více informací na www.wild-wonders.com
Zdroj: ConProKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0498 s