Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 26. týden

28.06.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 26. týdenJen dva filmy se tento týden dostávají do premérových kin. Pokud máte v oblibě upírská témata pak vám jistě neunikne třetí díl TWILIGHT SÁGY s podtitulem ZATMĚNÍ. Těm, kteří si již stačili oblíbit knižní krimi sérii MILÉNIUM stačí připomenout, že její první díl pod názvem MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY přichází nyní do kin ve filmovém přepisu.

Twilight sága: Zatmění (The Twilight Saga: Eclipse)

Už potřetí se zájemci o upírskou tématiku mohou kochat příběhem 17leté Belly Swanové, která se přistěhuje ke svému otci do malého městečka Forks. Opět se o oblíbenou hrdinku budete bát - zase se ocitá v nebezpečí. V Seattlu dochází k sérii tajemných vražd a zákeřná upírka Victorie neúnavně touží po pomstě. V tomto dramatickém období je Bella nucena vybrat si mezi svojí láskou k Edwardovi (ten však po váhání přizná, že je z rodiny upírů) a přátelstvím s Jacobem (ten je zase vlkodlak s jediným úkolem zabíjet upíry). Jak se Bella zachová a jak se bude vyvíjet vztah mezi oběma muži, kteří jsou jako led a oheň a společnou mají jen nesmiřitelnou nenávist? Bellino dilema může být až sebezničující a ona ví, že její rozhodnutí může vyhrotit staletý boj mezi upíry a vlkodlaky...

Za necelých pět roků se Twilight sága spisovatelky Stephenie Meyer stala světovým fenoménem. Kniha byla přeložena do 50 jazyků a prodalo se jí 100 miliónů výtisků. Filmaři i ve třetím filmovém přepisu zvolili stejné hlavní představitele, které známe z Twilight ságy: Nový měsíc a Stmívání, které si diváci jistě pamatují - Bryce Dallas Howardovou v roli Victorie a Kristen Stewartovou, Roberta Pattinsona a Taylora Lautnera v milostnéím trojúhelníku. 

Režisérem filmu Twilight sága: Zatmění a následníkem Catherine Hardwickové a Chrisa Weitze je David Slade. Do kin uvádí SPI International.

Taylor Lautner, Kristen Stewartová a Robert Pattinson ve filmu
TWILIGHT SÁGA: ZATMĚNÍ


MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY (Män som hatar kvinnor/The Girl with the Dragon Tattoo)

Zdařilý severský příspěvek do žánru krimi vznikl podle podle jedné z nejčtenějších knih současnosti, známé a oblíbené i v českém překladu. Jde o první díl trilogie MILÉNIUM Stiega Larssona. Do současnosti se v 41 zemích prodalo více než 25 milionů výtisků těchto tří knih. Stieg Larsson byl v loňském roce - s pouhými 3 vydanými knihami druhým nejprodávanějším autorem naší planety. Sám se však bohužel velkého triumfu svého díla nedožil – zemřel náhle v roce 2004 krátce poté, co předal rukopisy knih svému švédskému vydavateli.

Přestože se knihy zdají být nefilmovatelné (ať již rozsahem tak složitostí zápletky) všechny tři filmy mají již svůj filmový přepis a postupně je do českých kin uvede Bontonfilm. V prvním dílu, který se dostává do premiérových kin 1. července pod stejným názvem jako kniha MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY jde o pátrání po tom, co se stalo s neteří významného švédského strojírenského magnáta, která zmizela před 40 lety za podivných okolností. Její strýc je přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rozplétat temnou a děsivou rodinnou historii je najata značně nesourodá dvojice: ekonomický novinář Mikael (Michael Nyqvist) a lehce šáhlá potetovaná počítačová hackerka Lisbeth (Noomi Rapace). Oba jsou nekompromisní. Mikael nabídku přijímá protože se právě neuváženým článkem profesionálně zdiskreditoval. A Lisbeth je pro řešení záhad jako stvořená - jakoby vypadla z Tarantinových filmů, má temnou minulost, za kterou se mstí a kvůli níž se ocitla v roli životního outsidera. Má však nevšední talent - jako hackerka světového formátu se s naprostou samozřejmostí pohybuje ve virtuálním světě, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie a na povrch vyvstávají věci, o kterých se nikdy nikdo neměl dozvědět. Režii 152 minut trvajícího filmu měl Niels Arden Opley.
Foto v článku: film.wp.pl, filmweb.pl a images2.fanpop.com
Dvojice amatérských detektivů vyšetřující 40 let starou vraždu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3928 s