Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nejštastnější muž na světě? Yannick Bisson!

01.07.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nejštastnější muž na světě? Yannick Bisson!Co vede sympatického Kanaďana, ústředního představitele seriálu Případy detektiva Murdocha, k podobnému tvrzení? Jeho následující portrét vám odpoví!

Je patrně největší mezinárodní televizní kanadskou hvězdou současnosti. Yannick Bisson, časopisem People prohlášený za jednoho z nejkrásnějších lidí světa, ovšem zůstává nohama pevně na zemi. Herec, proslavený především rolemi neohrožených strážců zákona, v posledních letech pak rolí Williama Murdocha, detektiva z románů britsko-kanadské autorky Maureen Jenningsové, dává, namísto bujarým večírkům či zájmu fanynek,  přednost rodině-manželce Chantal a třem dospívajícím dcerám-o nichž hovoří, kde může a s pýchou prohlašuje, že jsou tím nejdůležitějším v jeho životě.

Svou ženu, s níž tento rok oslaví 19 let šťastného manželství, potkal už na střední škole. Zatímco pro mladého Yannicka, tehdejší dětskou filmovou hvězdu (už v šestnácti se stal známým díky filmu Hokejová noc) znamenala Chantal lásku na první pohled, ona o něj, paradoxně, jako takřka jediná ze spolužaček, ani pohledem nezavadila. Jeho kouzlu podlehla až o tři roky později, když Bissona potkala na castingu na reklamu na Pepsicolu, jehož se stejně jako ona zúčastnil. „Tu roli jsem nezískal“, nechal se Bisson později slyšet, „ale tu dívku ano“. Brzká svatba a následné početí první dcery, dnes již půvabné 24 leté slečny Brianny, na sebe nenechaly dlouho čekat. Navzdory svému tehdy, především na dnešní poměry, mladému věku, Bisson rozhodně ničeho nelituje. Právě naopak. Své tehdejší rozhodnutí považuje za jedno z nejšťastnějších v životě a sebe, díky Chantal, Brianě a Michaelle s Dominique, které posléze rozšířily Bissonův klan, za nejšťastnějšího muže na světě.

Něžná polovička páru, který na veřejnosti i dnes působí jako by se dal dohromady včera, ostatně také nešetří chválou na svého manžela. Je to především šikovnost, která ji na něm fascinuje, a to nemluvíme pouze o herectví, jehož profesionální stránku Bisson zvládá víc než dokonale. „Byla jsem překvapená, kolik toho umí“, říká Chantalle. „Když se rozhlédnete po našem domě, není tady snad nic, na čem by něco neudělal“. Yannick Bisson je skutečně mužem mnoha talentů. Vášnivý sportovec, v posledních letech především cyklista, vyniká například v kickboxu, lyžování anebo v surfingu, který ostatně zúročil v seriálu Doba přílivu (High Tide), který jsme mohli začátkem devadesátých let sledovat také v u nás. O hokeji, národní kanadské zábavě, snad není potřeba ani mluvit. Kromě Hokejové noci si brusle Bisson nazul ještě minimálně dvakrát-prvně v nadprůměrné dětské Disneyovce Genius, nedlouho poté v jedné z epizod detektivního seriálu Matrix. Jeho zájem o zdravý životní styl nakonec vyústil v otevření vlastního fitness studia. „To, že bych se někdy nemohl sehnout, to mě opravdu děsí“, vysvětluje své důvody.

Pokud ovšem Bissona považujete za nabušeného hezouna, chyba lávky. Přestože si ve svých jedenačtyřiceti stále udržuje formu, mimo jiné také zahradničením a přestavbou domu, steroidovým svalům mladíka z Doby přílivu už přece jenom dávno odzvonilo. Stejně jako většinu toho co dělá, také své koníčky totiž provozuje s nadšením ale nikoliv s fanatismem. Navzdory veškeré slávě, které se mu opět vrchovatě dostává od natočení amerického seriálu Sue Thomasová: Agentka F.B.Eye, v němž se proslavil coby charismatický detektiv Jack Hudson, pro své okolí stále představuje onoho obyčejného milého chlápka, který vždy rád pomůže a přidá ruku k dílu. Svému detektivu Murdochovi prý závidí rozhodnost a uvědomělost. Těžko říct. Ačkoliv ani Yannick Bisson, navzdory výše uvedenému, jistě není dokonalý, slušnost, věrnost, pracovitost a další, dnes již mizející, hodnoty, které beze studu vyznává, nutí k jednoznačnému vyslovení přání: Kéž by podobných lidí bylo víc.


Yannick Bisson s rodinou (zleva: dcera Brianna, manželka Chantal a dcera Mikaela)

Článek k aktuální epizodě Případů detektiva Murdocha nejdete zde:
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=10363

S Yannickem Bissonem se také setkáte na obálce prvního z románů Maureen Jenningsové, Vražda v zapadlé uličce, který vydává v českém překladu nakladatelství Jota (http://www.jota.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1157 s