Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Letní prázdniny podle Edity Keglerové

11.07.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letní prázdniny podle Edity KeglerovéJiž poněkolikáté se Edita Keglerová zúčastní Letní školy staré hudby v Prachaticích, jako lektor a interpret. Celé kurzy probíhají ve dvou etapách, během kterých se zde vystřídají nejlepší hráči a lektoři interpretace staré hudby z celého světa. Na tomto již dvanáctém ročníku bude působit pí. Keglerová od 11. do 18. července a jako každý rok se bude věnovat komorní i sólové hře na cembalo.

V průběhu těchto kurzů Edita Keglerová vystoupí na koncertech ve Vimperku (12. 7.), Českém Krumlově (13. 7.) a Prachaticích (14. 7.) spolu s Julií Branou (zobcová flétna, traverso) a Petrem Wagnerem (viola da gamba) s programem barokních skladatelů (J. Ph. Rameau, F. Couperine, M. Marais, J. Morel), nazvaným „Královské koncerty“.

Dalšími koncerty, které proběhnou o prázdninách, jsou koncerty se sopranistkou Ivanou Bilej Broukovou. Posluchači se mohou těšit na koncert ze skladeb J. A. Bendy s názvem „Sbírka smíšených klavírních a zpěvních skladeb pro zkušené a nezkušené hráče“ (28. 7.) a závěrečný koncert festivalu komorní hudby „Klášterní hudební slavnosti“ (1. 8.) v &Sumperku. Zde vystoupí Edita Keglerová se souborem Accento v projektu nazvaném Dostaveníčko s Madame Pompadour. K plánům spojeným s prázdninami patří také příprava natáčení CD s koncerty J. A. Bendy, které proběhne v listopadu, a příprava na následující zářijové koncerty.

10. září se můžeme těšit na Editu Keglerovou a Věru Binarovou v Opočně, kde umělkyně uvedou díla skladatelů vrcholného baroka a 12. září v Příchovicích v rámci Haydnových hudebních slavností, kde uslyšíme nejen díla J. Haydna, ale také J. S. Bacha a J. A. Bendy, v podání Edity Keglerové, Ivany Bilej Broukové a Vladimíra Richtra.

Tereza Králová, Agentura J+D
Zdroj obrázků www.agenturarajd.cz


Edita Keglerová

Více informací o Editě Keglerové, její programové nabídky, audio a videoukázky je možné zhlédnout na webových stránkách www.agenturajd.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0573 s